Poslední šance. Tato auta letos zmizí z českého trhu

Končící Škoda Roomster měla design, který lidi polarizoval. Novinka už bude jiná.
Audi R8 je automobil z kategorie supersportů. První generace se prodává již osmým rokem, je tedy čas na nástupce.
Audi A4 se letos představí ve své čtvrté generaci. Tato třetí se proto odebere na odpočinek.
Velké SUV Audi Q7 dostává letos nástupce po deseti letech.
Aktuální provedení velké manažerské limuzíny BMW 7 je v nabídce bavorské automobilky již od roku 2008. Tento rok je tedy čas na střídání stráží.
Foto: Škoda Auto
Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 24. 1. 2015 13:30
Mnoho vozů letos nahradí nová generace, některé ale skončí v nabídce prodejců definitivně. Jde například o dva fiaty a dva vozy značky Renault.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Pokud to bude nutné pro bezpečnost, pozveme ruskou armádu, říká Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že je připraven nechat v Bělorusku rozmístit ruské jednotky, pokud by to bylo nezbytné pro bezpečnost společného svazového soustátí. V současnosti to potřeba není, uvedl Lukašenko podle médií. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant uvedl, že Minsk nežádal Moskvu o rozmístění vojsk.

"Jestli to bude nutné pro bezpečnost svazového soustátí, které (s Ruskem) budujeme, budou zde (ruské jednotky) rozmístěny neprodleně. Nyní to ale není nijak nezbytné," řekl Lukašenko během porady o situaci. Podle státní agentury Belta ujistil, že Bělorusko je s to v případě potřeby v mžiku postavit do zbraně půl milionu vojáků.

"Pokud to bude málo, budou sem převedeny všechny ozbrojené síly Ruské federace. To se nikdy nestane. Ale pokud to bude nutné, nebudeme váhat," zdůraznil Lukašenko.

Mluvčí Kremlu Peskov na dotaz novinářů odpověděl, že vyslat ozbrojené síly do jiné země lze ze zákona jen na základě žádosti vedení této země k Moskvě, což se ale v případě Běloruska nestalo. Kommersant připomněl, že prezident Vladimir Putin dříve upozornil, že svazové soustátí s Běloruskem představuje "určitou úroveň integrace", a ne stát v přímém smyslu slova. A úroveň integrace ve svazovém soustátí je podle Putina nižší než v Evropské unii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy