Porsche 911 GT3 získají nový motor a pak i povolení k jízdě

Radek Pecák Radek Pecák
20. 3. 2014 8:37
Požáry nových aut způsobil podle zjištění automobilky uvolněný šroub na ojnici v motoru.
Jsou evidované nejméně dva požáry těchto vozů.
Jsou evidované nejméně dva požáry těchto vozů. | Foto: Porsche

Automobilka Porsche svolá do servisu majitele všech 785 dosud vyrobených vozů 911 GT3. Zjistila totiž, že za nedávné požáry několika vozů mohou uvolněné šrouby na ojnici.

Ojnice pak u této nejrychlejší varianty současné generace modelu 911 - z těch, které nemají za číselným označením dodatečné slovo "turbo" - zničila klikovou skříň. Z té unikl olej a při styku s horkými částmi motoru začal hořet.

V tuzemsku se výměna motoru bude týkat čtyř vozů. "Už jsme v kontaktu s klienty, kterých se to bude týkat," uvedla mluvčí Porsche ČR Irena Bandová.

Porsche minulý měsíc všem 785 majitelům letošních GT3 doporučilo, aby s vozem nejezdili.

"Jednotlivá Porsche Centra po celém světě jsou se svými zákazníky v přímém spojení a domlouvají se na konkrétním řešení vzniklé situace. Porsche prohlašuje, že žádný jiný model 911 nebo jiná modelová řada není touto záležitostí zasažena," dodala mluvčí.

Cena modelu GT3 začíná na 137 000 eurech (3,75 milionu Kč). V Německu se vůz začal prodávat v srpnu 2013.

Automobilka v příštím roce očekává zvýšení prodeje na více než 200 000 vozů. Původně měla v plánu překonat tuto hranici až v roce 2018. Loni Porsche zvýšilo prodej o 15 procent na rekordních 162 145 vozů. Porsche je stejně jako česká Škoda Auto součástí největší evropské automobilky Volkswagen.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy