Podívejte se, jak se v Česku opravují silnice

Vyspravený povrch se musí utěsnit speciální gumovou směsí, která zamezí tomu, aby se do spáry dostala voda.
Práce probíhají za plného provozu, což je zvláště na úzkých komunikacích II. a III. třídy komplikované a někdy i nebezpečné.
Finišer do vyfrézované díry položí živičnou směs, která má teplotu kolem 300°C.
Takhle to dopadne, když někdo nerespektuje semafor, a musí samozřejmě uhnout protijedoucím autům a vjede na čerstvě položený povrch. Naštěstí to bylo lehké auto, které nezanechalo příliš hluboké stopy. Válec si s nimi naštěstí poradil.
Komunikace II. třídy se kontrolují dvakrát za měsíc, trojky pak jednou. Veškerá poškození vozovky se při inspekci obvykle fotí.
Foto: Michal Štengl
Michal Štengl
4. 7. 2018 13:35
Při kontrole silnice se veškerá zjištění zapisují a fotí. Navíc osobní automobil, kterým jezdíme, je vybavený GPS lokalizací. Podívejte se, jak se silnice v Česku opravují.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 8 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy