Podívejte se do obsáhlé fotogalerie na modernizovanou Toyotu Yaris

Yaris má za sebou v pořadí druhou modernizaci, vedle ostřejších rysů je na něm nejzajímavější to, že dostal objemnější motor.
Foto: Toyota
Eva Srpová Eva Srpová
1. 4. 2017 9:46
Ač je Toyota Yaris na trhu už šest let, nepřichází nová generace, ale v pořadí už druhý a poměrně rozsáhlý facelift. Vůz má ještě ostřejší rysy a především dostal nový motor, který zatím v jiné Toyotě nenajdete.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy