Pneumatiky budou čím dál chytřejší. Umí měnit šířku a vyšlou řidiči signál, že jsou už příliš sjeté

Eva Srpová Eva Srpová
26. 9. 2017 6:50
Gumárenský gigant Continental představil nové technologie, které použije u svých pneumatik. Ty například budou umět měnit šířku v závislosti na své teplotě a tlaku. Pneumatiky navíc budou monitorovat svůj stav a vyšlou řidiči signál, že je s nimi něco v nepořádku. Zmapovali jsme také novinky od jiných gumárenských společností. Podívejte se do galerie.
Foto: Continental

Firma Continental představila na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem dvě nové technologie. První nazývá ContiSense, druhou ContiAdapt.

ContiSense umí sledovat stav pláště a podle toho přizpůsobovat chování pneumatiky. Využívá čidla umístěná v plášti, která mění jeho teplotu a také kontrolují hloubku dezénu. Pokud by bylo něco v nepořádku, umí řidiče varovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy