Pick-upy zažívají v Evropě boom, chce mezi ně už i Renault. Zkoušeli jsme, co umí

Jan Markovič Jan Markovič
29. 9. 2017 14:48
Do kategorie středně velkých pick-upů se vrhají značky, které o ní předtím ani neuvažovaly. Poslední z nich je Renault se svým modelem Alaskan. Ten technicky vychází z povedeného Nissanu Navara, který je schopný v terénu a zvládá drsné pracovní nasazení – na korbě uveze tunu nákladu. Vydali jsme se do Slovinska zjistit, jak jezdí. V grafice si můžete prohlédnout jeho schopnosti a srovnat ho nejen s „dárcem orgánů“ Nissanem, ale i s konkurenty.

Dárce z Japonska

Renault Alaskan je ve skutečnosti až na pár detailů Nissan Navara. Hlavní změnu objevíme jen na přídi, která byla totálně přepracovaná. Jak je vidět na přiložených obrázcích, Navara je vzhledově typický příslušník terénních pick-upů. To Alaskan bude zřejmě lovit i v jiném rybníčku - pokusí se přitáhnout ty, pro které nejsou pracovní schopnosti pick-upů natolik důležité jako reprezentace. Auto se tak designem více přibližuje velkým SUV.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Policie zadržela ráno ve Varnsdorfu tři osoby, podle České televize starostu města a další dva lidi kvůli pronájmu radarů na měření rychlosti.

před 20 minutami

Basketbalisté Philadelphie a Miami drží domácí neporazitelnost

Basketbalisté Philadelphie zůstávají i nadále v této sezoně NBA před svými fanoušky neporažení. V hale Wells Fargo Center v úterý zdolali ve třináctém domácím zápase Denver 97:92. O dvě utkání kratší domácí neporazitelnost uhájilo i Miami, které zdolalo Atlantu až po prodloužení 135:121.

Výsledky NBA:

Charlotte - Washington 114:107, Miami - Atlanta 135:121 po prodl., Philadelphia - Denver 97:92, Portland - New York 115:87.

Další zprávy