Pick-upy zažívají v Evropě boom, chce mezi ně už i Renault. Zkoušeli jsme, co umí

Jan Markovič Jan Markovič
29. 9. 2017 14:48
Do kategorie středně velkých pick-upů se vrhají značky, které o ní předtím ani neuvažovaly. Poslední z nich je Renault se svým modelem Alaskan. Ten technicky vychází z povedeného Nissanu Navara, který je schopný v terénu a zvládá drsné pracovní nasazení – na korbě uveze tunu nákladu. Vydali jsme se do Slovinska zjistit, jak jezdí. V grafice si můžete prohlédnout jeho schopnosti a srovnat ho nejen s „dárcem orgánů“ Nissanem, ale i s konkurenty.

Dárce z Japonska

Renault Alaskan je ve skutečnosti až na pár detailů Nissan Navara. Hlavní změnu objevíme jen na přídi, která byla totálně přepracovaná. Jak je vidět na přiložených obrázcích, Navara je vzhledově typický příslušník terénních pick-upů. To Alaskan bude zřejmě lovit i v jiném rybníčku - pokusí se přitáhnout ty, pro které nejsou pracovní schopnosti pick-upů natolik důležité jako reprezentace. Auto se tak designem více přibližuje velkým SUV.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Maláčová: Pokud letos porostou ceny, ČSSD opět navrhne mimořádný příspěvek pro důchodce

Pokud letos porostou ceny, ČSSD ve vládě zase navrhne výplatu mimořádného příspěvku k penzi, řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Loni důchodci dostali 5000 Kč.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 15 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy