Ovladatelná Fiesta ST, divoký Focus RS, rozevlátý Mustang. Sportovní fordy jsme zkoušeli na okruhu

Ondřej Běhal
22. 9. 2017 13:50
Ford jako jediná automobilová značka nabízí v Česku sportovně laděná auta se všemi typy pohonu - předních, zadních i všech kol. Na závodní trati autodromu v Mostě jsme je mohli všechny vyzkoušet a porovnávat mezi sebou. Podívejte se do grafiky, která auta se nám na okruhu líbila a se kterými jsme se prali.

Podrobné recenze vozů značky Ford si můžete přečíst zde.

Foto: Ford

Fiesta ST

Nejmenší člen rodiny sportovních  fordů, Fiesta ST, přinesl nejpříjemnější překvapení. Autíčko s pohonem předních kol je na okruhu krásně ovladatelné. Nedotáčivost uprostřed oblouků se dařilo parádně eliminovat lehkým ubráním plynu, v tu chvíli se Fiesta ST stočila dovnitř zatáčky a pod plynem se s ní dalo rychle vyjíždět. Dokonce jsme se s ní drželi některých kolegů v několikanásobně silnějším Mustangu. Fiesta se vrhala do zatáček nadšeně, statečně a hbitě. Motor 1.6 EcoBoost sice není žádný trhač asfaltu, ale s podvozkem si dokonale rozumí.

Škoda, že tenhle model už končí. Importér už ze svých stránek stáhl ceník a posledních pár kusů objevíte u prodejců. Příští rok na jaře se ukáže Fiesta ST nové generace.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy