Ovladatelná Fiesta ST, divoký Focus RS, rozevlátý Mustang. Sportovní fordy jsme zkoušeli na okruhu

Ondřej Běhal
22. 9. 2017 13:50
Ford jako jediná automobilová značka nabízí v Česku sportovně laděná auta se všemi typy pohonu - předních, zadních i všech kol. Na závodní trati autodromu v Mostě jsme je mohli všechny vyzkoušet a porovnávat mezi sebou. Podívejte se do grafiky, která auta se nám na okruhu líbila a se kterými jsme se prali.

Podrobné recenze vozů značky Ford si můžete přečíst zde.

Foto: Ford

Fiesta ST

Nejmenší člen rodiny sportovních  fordů, Fiesta ST, přinesl nejpříjemnější překvapení. Autíčko s pohonem předních kol je na okruhu krásně ovladatelné. Nedotáčivost uprostřed oblouků se dařilo parádně eliminovat lehkým ubráním plynu, v tu chvíli se Fiesta ST stočila dovnitř zatáčky a pod plynem se s ní dalo rychle vyjíždět. Dokonce jsme se s ní drželi některých kolegů v několikanásobně silnějším Mustangu. Fiesta se vrhala do zatáček nadšeně, statečně a hbitě. Motor 1.6 EcoBoost sice není žádný trhač asfaltu, ale s podvozkem si dokonale rozumí.

Škoda, že tenhle model už končí. Importér už ze svých stránek stáhl ceník a posledních pár kusů objevíte u prodejců. Příští rok na jaře se ukáže Fiesta ST nové generace.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy