Ovladatelná Fiesta ST, divoký Focus RS, rozevlátý Mustang. Sportovní fordy jsme zkoušeli na okruhu

Ondřej Běhal
22. 9. 2017 13:50
Ford jako jediná automobilová značka nabízí v Česku sportovně laděná auta se všemi typy pohonu - předních, zadních i všech kol. Na závodní trati autodromu v Mostě jsme je mohli všechny vyzkoušet a porovnávat mezi sebou. Podívejte se do grafiky, která auta se nám na okruhu líbila a se kterými jsme se prali.

Podrobné recenze vozů značky Ford si můžete přečíst zde.

Foto: Ford

Fiesta ST

Nejmenší člen rodiny sportovních  fordů, Fiesta ST, přinesl nejpříjemnější překvapení. Autíčko s pohonem předních kol je na okruhu krásně ovladatelné. Nedotáčivost uprostřed oblouků se dařilo parádně eliminovat lehkým ubráním plynu, v tu chvíli se Fiesta ST stočila dovnitř zatáčky a pod plynem se s ní dalo rychle vyjíždět. Dokonce jsme se s ní drželi některých kolegů v několikanásobně silnějším Mustangu. Fiesta se vrhala do zatáček nadšeně, statečně a hbitě. Motor 1.6 EcoBoost sice není žádný trhač asfaltu, ale s podvozkem si dokonale rozumí.

Škoda, že tenhle model už končí. Importér už ze svých stránek stáhl ceník a posledních pár kusů objevíte u prodejců. Příští rok na jaře se ukáže Fiesta ST nové generace.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy