Outlander může jezdit na LPG, hlásí Mitsubishi

Tomáš Rybecký
9. 10. 2013 19:00
Mitsubishi nabízí další vůz s možností přestavby na LPG pohon.
Foto: Aktuálně.cz

Mitsubishi rozšiřuje nabídku vozů s možnou přestavbou na LPG pohon. Ke crossoveru ASX se přidává SUV Outlander s dvoulitrovým motorem MIVEC.

Outlander s pohonem na LPG spojuje výhody robustního SUV s úsporným vozem. LPG vybavení zajišťuje firma Lovato a úprava nezmění výkon motoru ani jízdní vlastnost, naopak se díky druhé nádrži prodlouží dojezd až o 650 km, na 1400 km.

Nádrž o objemu 60 l (plynem lze natankovat přibližně 85 % objemu nádrže) je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru, tankování je přístupné pod víčkem originální palivové nádrže. Množství zbývajícího LPG v nádrži ukazují LED diody na ovládacím tlačítku, které zároveň umožňuje i přepínání mezi oběma palivy.

Příplatek oproti běžné variantě činí 33 900 Kč včetně montáže LPG sady. Mitsubishi odhaduje, že návratnost investice do přestavby na LPG se pohybuje mezi 30 až 40 tisíc kilometrů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy