Outlander může jezdit na LPG, hlásí Mitsubishi

Tomáš Rybecký
9. 10. 2013 19:00
Mitsubishi nabízí další vůz s možností přestavby na LPG pohon.
Foto: Aktuálně.cz

Mitsubishi rozšiřuje nabídku vozů s možnou přestavbou na LPG pohon. Ke crossoveru ASX se přidává SUV Outlander s dvoulitrovým motorem MIVEC.

Outlander s pohonem na LPG spojuje výhody robustního SUV s úsporným vozem. LPG vybavení zajišťuje firma Lovato a úprava nezmění výkon motoru ani jízdní vlastnost, naopak se díky druhé nádrži prodlouží dojezd až o 650 km, na 1400 km.

Nádrž o objemu 60 l (plynem lze natankovat přibližně 85 % objemu nádrže) je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru, tankování je přístupné pod víčkem originální palivové nádrže. Množství zbývajícího LPG v nádrži ukazují LED diody na ovládacím tlačítku, které zároveň umožňuje i přepínání mezi oběma palivy.

Příplatek oproti běžné variantě činí 33 900 Kč včetně montáže LPG sady. Mitsubishi odhaduje, že návratnost investice do přestavby na LPG se pohybuje mezi 30 až 40 tisíc kilometrů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy