Ostrá Honda Civic Type R je ztělesněním zábavy za volantem. Proč do ní investovat milion?

Jan Markovič Jan Markovič
25. 11. 2017 7:32
Rychlá Honda Civic Type R dostala před nedávnem od amerického serveru Motor Authority titul „Best car to buy 2018“, tedy nejlepší auto, které můžete koupit. Výstřední „hot hatch“ přichází s silným motorem, nápaditým designem exteriéru, ale i nečekaně komfortním svezením. Položili jsme si proto osm otázek, které by měly případného zájemce nasměrovat do showroomu nebo ho naopak odradit. Jak vypadá? Jak jezdí? A kdo jsou její konkurenti. Podívejte se do grafiky.

Kompletní test nové Hondy Civic Type R najdete zde.

Foto: Martin Lankaš

Jak vypadá?

Type R vycházející z desáté generace Hondy Civic oproti svému předchůdci logicky nabral tvary podle aktuálního modelu. To znamená výrazné prodloužení (z 4390 na 4557 mm), zvětšení rozvoru a snížení výšky. Obě auta jsou ale kupodivu prakticky stejně široká. Hlavní doménou Civicu Type R jsou nejrůznější ozdoby, které sice vypadají jako z tuningové dílny, jsou ale pečlivě propracované a ozkoušené. Hraje se samozřejmě o aerodynamiku a co nejlepší přítlak.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy