Když nechcete VW Multivan: Auto snů velkých rodin nabízí i konkurence, za jakou cenu?

Jan Matoušek Jan Matoušek
28. 5. 2021 6:02
Velká MPV z trhu pomalu mizí a jejich místo nahrazují středně velké osobní dodávky. Etalonem této třídy je Volkswagen Multivan, který již brzy dostane novou generaci. Co když ale z jakéhokoliv důvodu někdo německý model nechce? Alternativ není málo, vybrali jsme ty nejoblíbenější. Podívejte se, s čím jdou do boje proti populárnímu Volkswagenu.
Foto: Peugeot

Hned na úvod zmiňme jednu věc. V následujícím přehledu najdete skutečně jen čistě osobní verze dodávek - to, co pro VW znamená Multivan. Ten vychází z užitkového typu Transporter, který je také možné pořídit ve verzi pro převoz cestujících. Dalším stupněm je model Caravelle, který je často využíván jako minibus či vozidlo taxislužby. Skutečně osobní verzí, která by mohla suplovat komfortem nebo výbavou MPV, je ale až Multivan. Podobně to mají i někteří konkurenti, proto jsme se zaměřili jen na možné náhrady klasických MPV, jakými byly nebo jsou Seat Alhambra, Ford Galaxy či Volkswagen Sharan. Každopádně kdo nepotřebuje pro převoz rodiny takový komfort, může zvolit i některou levnější, ale často hůře vybavenou variantu typu VW Caravelle.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy