Opely změní design i technologie. Napoví koncept Monza

Radek Pecák Radek Pecák
9. 7. 2013 12:37
Premiéra konceptu se odehraje v září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem
Samotný vůz se do výroby zřejmě nedostane, jde pouze o znázornění směru.
Samotný vůz se do výroby zřejmě nedostane, jde pouze o znázornění směru. | Foto: Opel

Ve druhém zářijovém týdnu bude na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem společně s dalšími automobilovými novinkami odhalen koncept vozu Opel Monza.

„Vůz zahrnuje celou řadu oblastí a prvků z hlediska budoucnosti našich modelů. Tento automobil je studií, která bude mít dlouhodobý vliv na budoucí generace modelů Opel," uvedl o voze šéf automobilky Opel Karl-Thomas Neumann.

Pro Opel typické hrany kapoty jsou na konceptu výrazněji trojrozměrné a dominantnější, chromovaná lišta masky s logem značky Opel se na koncích lomí nahoru. Dvě charakteristické čepele v nárazníku pod předními reflektory dodávají vozu sportovní švih.

Současně je koncept odkazem na minulost značky, konkrétně na Opel Monza Coupe, který se vyráběl v letech 1978-86.

Původní Opel Monza byl prvním automobilem na trhu vybaveným digitálním sdruženým přístrojem - a Monza Concept tuto inovaci dále rozvíjí. Přináší technologie, kterými demonstruje, jak budou automobily Opel příštích generací reagovat na požadavky zákazníků v oblasti sociální komunikace a sdílení dat.

Opel zatím tají, co bude mít koncept pod kapotou. Prý to ale bude další překvapení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy