Opel, Hyundai nebo Mercedes? Vybrali jsme čtyři levné ojetiny do města i na delší výlety

Petr Šikl
15. 3. 2018 7:25
Mále auto do města nemusí být jen Škoda Fabia, Volkswagen Polo nebo Ford Fiesta. Trh s ojetými automobily nabízí další zajímavé možnosti, které jsou dokonce levnější a mají často méně najeto. Vybrali jsme pro vás čtyři, prohlédněte si je v grafice.

Mitsubishi Colt (2004-2012)

Sedmá generace Coltu poskytuje po letech zázračně spolehlivý provoz a nevídané schopnosti. Kabina potěší slušnou prostorností s možností posuvu zadní lavice a minimálním zájmem zlodějů. Model s trojicí diamantů ve znaku vyhoví všem, kteří chtějí jednoduše jezdit a nic zásadního neopravovat.

Zajímavostí je pak podvozek shodný se Smartem ForFour. U Coltu znamená méně více. Platí to hlavně o výběru pohonných jednotek. Základní zážehový tříválec se skvěle hodí do městského provozu. Nechybí mu pružnost, rychlé reakce ani příjemná spotřeba paliva. Stejně dobře je na tom čtyřválcová třináctistovka MIVEC. Obě motorizace patří k rozšířeným a nemusíte je složitě vyhledávat.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Ministerstvo financí připravilo další úlevu pro podnikatele. Těm, které zasáhla pandemie, odloží splatnost DPH do konce roku

Ministerstvo financí posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z maloobchodu a služeb, na které přímo dolehla nejnovější vládní opatření v boji s koronavirem. Resort o tom informoval v pondělí. Splatnost DPH  za třetí čtvrtletí a září, která připadá na toto pondělí, posune resort do konce roku. MF zároveň upozornilo na to, že pardon se nebude týkat prominutí pokuty za opožděné tvrzení daně, a proto je nutné daňové přiznání i kontrolní hlášení podat v zákonné lhůtě. Odklad splatnosti MF provede prominutím úroků za pozdě zaplacenou daň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy