Ojetá Škoda Octavia třetí generace. Rady, jaký motor vybrat a jakým se vyhnout

Tomáš Starý
15. 10. 2018 6:02
Uvažujete o koupi ojeté Octavie? Přinášíme rady, jakou verzi koupit a jaké se naopak vyhnout. Také máme podrobnosti o tom, jak auto správně servisovat.

Vše o aktuálním modelu Škoda Octavia se dočtete tady.

Foto: Škoda Auto

Ověřte opravu výrobní chyby

Asi nejlákavější motorizací je zážehový čtyřválec 1.2 TSI. Proti předchůdci s problémovými řetězovými rozvody už má rozvodový řemen a automobilka v průběhu let vyřešila drobnosti, které majitele trápily. Ověřte jen, jestli má vůz za sebou servisní akci, která napravila chybu z výroby, jež mohla vést až k selhání rozvodového mechanismu a potkání motoru.

Postačí VIN kupovaného auta a dotaz ve značkovém servisu Škoda. Jednadvojka je každopádně skvělý motor a reálně jezdí za šest litrů na sto, až se chce jednomu říci, že ani nepotřebuje diesel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Další zprávy