Odvážná řidička se vydává se Škodou 100 na závodní okruh i na výlety po Skandinávii

Odvážná řidička se vydává se Škodou 100 na závodní okruh i na výlety po Skandinávii
Lucie vlastní Škodu 100L de Luxe čtrnáct let. Nenechává auto dlouho stát v garáži, ráda s ním plánuje cesty a zážitky...
... a tak svou šedou škodovku vytáhla na ostravský polygon, absolvovat se "stovkou" kurz na okruhu byl totiž její sen.
S autem se letos chystá na třetí expedici, už dříve absolvovala dvě po Skandinávii.
Jak si vedla na okruhu? Podívejte se na video.
Foto: Archiv Lucie Vavrečkové
Eva Srpová Eva Srpová
17. 4. 2019 16:31
Poslední den, kdy se vyráběl model de Luxe - 30. listopadu 1976 -, sjela z linky tato šedá Škoda 100L. Od prvních majitelů ji pak před čtrnácti lety získala Lucie Vavrečková, instruktorka z ostravského polygonu Libros. Lucie se se svou "stovkou" vydává na dobrodružné cesty. Už dvakrát s autem absolvovala dvě expedice po Skandinávii a před nedávnem se se svým veteránem projela na trati.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy