Odhalení Škody Octavia v obrazech. Skladba hraná Českou filharmonií a účast Babiše

Eva Srpová Eva Srpová
12. 11. 2019 6:05
V pondělí 11. listopadu se v prostorách pražského Veletržního paláce odehrálo oficiální představení nové, v pořadí čtvrté generace Octavie. Vedle asi stovek novinářů z celého světa se premiéry účastnil také premiér vlády Andrej Babiš, místopředseda vlády a současně ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a také primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Veškeré informace o nových technologiích, spuštění prodeje, pohonném ústrojí a velikosti kufru najdete v dříve publikovaných článcích. Zde si v obrazech můžete projít, jak probíhalo oficiální představení nové, v pořadí čtvrté Octavie. 

Foto: Radek Vebr

Veletržní palác si automobilka zvolila pro jeho reprezentativní prostory. "Chtěli jsme auto představit tady, na domácí půdě, v zemi, kde se Škody vyrábí," řekl Bernhard Maier, předseda představenstva Škody Auto.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 49 minutami

TOP 09 podala podnět vrchnímu státnímu zastupitelství. Chce, aby prošetřilo dotace pro Agrofert

TOP 09 v úterý podala podnět Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, aby prošetřilo, zda při poskytování dotací firmě Agrofert není páchán trestný čin. Opoziční strana to uvedla v tiskové zprávě. Ve svém podání kritizuje oznámení Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), že začne proplácet dotace schválené Agrofertu za období mezi únorem 2017, kdy premiér Andrej Babiš (ANO) vložil koncern do svěřenských fondů, a loňským srpnem. Trestní oznámení kvůli vyplácení dotací podali už před týdnem opoziční Piráti.

TOP 09 kritizuje také dopis tajemníka ministerstva zemědělství Jana Sixty, o kterém informovala média. Tajemník v něm úřadům a firmám spadajícím pod ministerstvo píše, že Agrofert se může účastnit soutěží o veřejné peníze. "Státní úředníci a orgány musí vždy hájit primárně zájmy státu a jeho občanů, a ne zájmy jednoho soukromého holdingu," uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy