Nová Škoda Octavia se odhaluje. Automobilka zveřejnila první skici

Foto: Škoda Auto
Martin Přibyl Martin Přibyl
17. 10. 2019 11:25
Škoda zveřejnila první skici chystané čtvrté generace modelu Octavia. Vůz přijde o typický čtyřoký design přídě. Výrazný světelný podpis ale zůstane zachován pod jednolitým krytem čelních světlometů.
Foto: Škoda Auto

Škoda k prvním obrázkům přidala jen krátkou tiskovou zprávu, v níž zdůrazňuje, že je Octavia nejprodávanějším modelem značky v historii. Kromě toho si má auto zachovat kompaktní rozměry a nabídnout tradiční velkorysý vnitřní prostor.

Zmiňuje se také o výrazné přídi, výrazných světlometech, elegantní karoserii připomínající vozy kupé a čistých krystalických světlometech. Vůz přebírá řadu designérských prvků z většího modelu Superb, vůbec poprvé bude mít dělené zadní svítilny, které přecházejí do víka zavazadlového prostoru.

V celé své kráse by se auto mělo představit 11. listopadu, v prodeji bude od začátku příštího roku. Od poloviny příštího roku bude na trhu rovněž historicky první plug-in hybridní verze. Její příchod potvrdil v úterý šéf české Škody Luboš Vlček. Kromě toho je potvrzena i verze na CNG a chybět nebudou ani konvenční spalovací motory.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy