Obrněný Mercedes zesnulého majitele sítě Aldi vydražen

Radek Pecák Radek Pecák
18. 8. 2010 0:00
auto

Za více než 86 tisíc eur (přes 2,1 miliónu Kč se vydražil v aukci v Düsseldorfu  pancéřovaný Mercedes. Limuzína původně patřila zesnulému spoluzakladateli německého diskontního řetězce Aldi Theovi Albrechtovi. Organizátoři podle německé agentury DPA očekávali větší sumu.

"S kupcem jsem krátce hovořil. Byl velmi tajemný a chtěl zůstat inkognito," řekl DPA düsseldorfský obchodník s automobily Michael Fröhlich. "Zjevně nejde o žádného sběratele," domnívá se.

 Mercedes třídy S má okenní skla tlustá 6,5 centimetru. Podlaha je z nejtvrdší oceli a prostřelit nelze ani pneumatiky. Vůz má  vlastní zásobu kyslíku a je vybaven speciálními mikrofony, které dokážou odposlouchávat osoby v okruhu třicet metrů od vozu.

Miliardář se bál o svůj život poté, co se v roce 1971 na 17 dní ocitl v moci únosců. Díky svému majetku v odhadované hodnotě 16,7 miliardy eur byl do své smrti letos 24. července třetím nejbohatším Němcem.

Prodejen Aldi, které zakládal v 60. letech se svým bratrem, je jen v Německu přes tisíc.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy