Obrněný Mercedes zesnulého majitele sítě Aldi vydražen

Radek Pecák Radek Pecák
18. 8. 2010 0:00
auto

Za více než 86 tisíc eur (přes 2,1 miliónu Kč se vydražil v aukci v Düsseldorfu  pancéřovaný Mercedes. Limuzína původně patřila zesnulému spoluzakladateli německého diskontního řetězce Aldi Theovi Albrechtovi. Organizátoři podle německé agentury DPA očekávali větší sumu.

"S kupcem jsem krátce hovořil. Byl velmi tajemný a chtěl zůstat inkognito," řekl DPA düsseldorfský obchodník s automobily Michael Fröhlich. "Zjevně nejde o žádného sběratele," domnívá se.

 Mercedes třídy S má okenní skla tlustá 6,5 centimetru. Podlaha je z nejtvrdší oceli a prostřelit nelze ani pneumatiky. Vůz má  vlastní zásobu kyslíku a je vybaven speciálními mikrofony, které dokážou odposlouchávat osoby v okruhu třicet metrů od vozu.

Miliardář se bál o svůj život poté, co se v roce 1971 na 17 dní ocitl v moci únosců. Díky svému majetku v odhadované hodnotě 16,7 miliardy eur byl do své smrti letos 24. července třetím nejbohatším Němcem.

Prodejen Aldi, které zakládal v 60. letech se svým bratrem, je jen v Německu přes tisíc.

 

Právě se děje

před 23 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy