O designu pohovoří v Praze i tvůrce nejrychlejšího ferrari

Radek Pecák Radek Pecák
28. 8. 2014 6:21
Návštěvníci konference Auto Design Prague si budou moci sami vyzkoušet modelování aut z hlíny i na počítači.
Flavio Manzoni je ve Ferrari zodpověný za design.
Flavio Manzoni je ve Ferrari zodpověný za design. | Foto: Auto Design & Styling

Praha - Setkání se skutečnými legendami současného automobilového designu budou moci 18. září v pražské Národní technické knihovně zažít účastníci mezinárodní konference Auto Design Prague.

Mezi přednášejícími bude například Thomas Ingenlath, který na přelomu minulého a tohoto tisíciletí zodpovídal za vzhled škodovek a jehož práci charakterizují mimo jiné superb první generace a roomster.

Ingenlath je nyní v čele oddělení designu švédského Volva, které se současným představením Volva XC 90 začíná svoji novou éru.

Thomas Ingenlath nyní tvoří nové modely značky Volvo.
Thomas Ingenlath nyní tvoří nové modely značky Volvo. | Foto: Auto Design & Styling

Účastníci na konferenci dále vyslechnou Gerta Hildebranda, někdejšího šéfdesignéra Mini a nynějšího vedoucího designu nejambicióznější čínské automobilky Qoros, či Juliana Thomsona, ředitele advanced designu tradiční britské automobilové značky Jaguar.

Hlavní hvězdou se zřejmě stane Favio Manzoni, viceprezident pro design Ferrari, který je zodpovědný za design hypersportovního LaFerrari.

Studenti naznačí budoucnost

Vloni získal prestižní designérské ocenění Compasso d‘Oro v souvislosti s modelem F12 Berlinetta.

Program zpestří i technologicky zaměřené přednášky bezprostředně související s automobilovým designem a prací designérů. Novinky z oblasti světelné techniky představí společnost Varroc Lighting Systemes, která dodává světlomety vozům od Citroenu přes Škodu až po Bentley. Návštěvníci se budou také moci osobně seznámit se zajímavostmi z oblasti softwarových řešení pro designéry a vyzkoušet si digitální kreslení s podporou profesionálních aplikací či modelování z hlíny.

Letošní novinkou v programu bude Auto Design Prague Gallery – výběrová přehlídka nejlepších projektů absolventů předních světových univerzit se zaměřením na transport design. Ukáže představy mladých designérů o budoucnosti dopravních prostředků.

"Akce není jen prestižním společenským setkáním špičkových profesionálů. Chceme zprostředkovat možnost osobního kontaktu s výjimečnými osobnostmi všem lidem, kteří mají rádi dobrý design. Navíc má Česká republika skvělou automobilovou tradici a kulturu, a proto je Praha určitě správný místem pro pořádání takové akce,“ říká šéfredaktor časopisu AutoDesign&Styling Radek Laube, který je jedním z pořadatelů celé akce.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy