Nový Range Rover Sport už dorazil do showroomů

Radek Pecák Radek Pecák
10. 8. 2013 7:44
Vrcholnou motorizací je pětilitrový zážehový osmiválec
Zájemci si vůz již mohou prohlédnout u dealerů
Zájemci si vůz již mohou prohlédnout u dealerů | Foto: Radek Pecák

Už i u tuzemských dealerů Range Rover si zájemci mohou prohlédnout novou generaci modelu Sport. Britská značka tak pokračuje v modelové ofenzívě.

Nový Range Rover Sport měl premiéru letos v březnu v New Yorku. Oproti předchůdci, který vydržel na trhu osm let, je nový Sport o čtyři metrické centy lehčí, nabízí více prostoru i lepší výkony. Za příplatek lze získat dokonce i třetí řadu sedadel.

V Česku se začíná prodávat od 1 574 000 Kč. Za tuto cenu zájemce získá vůz s dieselovým šestiválcem, který poskytuje maximální výkon 190 kW. To stačí na rozjetí luxusního SUV až na 210 kilometrů v hodině. Na stokilometrovou rychlost více než dvě tuny hmotný automobil zrychluje za 7,6 sekundy.

Výrobce udává kombinovanou spotřebu 7,3 litru na sto kilometrů.

V interiéru je už opět místo otočného voliče jízdních režímů klasická páka
V interiéru je už opět místo otočného voliče jízdních režímů klasická páka | Foto: Radek Pecák

Součástí seznamu položek základní výbavy jsou v nejnižší verzi S  například parkovací senzory, tempomat, hliníková kola či asistent pro sjíždění svahů. Samozřejmostí je rovněž centrální zamykání elektricky ovládaná všechna okna i zrcátka, také sedadla jsou elektricky nastavitelná. O chládek se postará dvouzónová klimatizace, o příjemnou atmosféru rádio s dotykovým displejem.

V Česku se automobil nabízí ještě s jedním (silnějším) dieselovým motorem. Vrcholnou motorizací pak je zážehový osmiválec, který má výkon až 375 kW. Zdvihový objem válců je pět litrů.  

 

 

Právě se děje

před 49 minutami

MOV neuznal volbu Lukašenkova syna do čela olympijského výboru

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) odmítl uznat zvolení Viktora Lukašenka, syna prezidenta Alexandra Lukašenka, šéfem Běloruského olympijského výboru. Oba muže loni v prosinci MOV suspendoval za to, že nezabránili diskriminaci běloruských sportovců kvůli jejich politickým názorům.

Dosavadní viceprezident Viktor Lukašenko byl v únoru zvolen do čela národního olympijského výboru místo svého otce, který ho vedl 24 let. Od opětovného znovuzvolení Alexandra Lukašenka do prezidentské funkce loni v srpnu zmítá Běloruskem chaos. Kritici autoritářského vůdce tvrdí, že volby byly zmanipulované, a protesty proti Lukašenkovi jsou násilně potlačovány.

K protestům se připojilo i více než 1500 sportovců, kteří v otevřeném dopise požadovali spravedlivé volby a konec násilí při pokojných demonstracích. Lukašenko je následně označil za zrádce.

MOV v prosinci konstatoval, že vedení Běloruského olympijského výboru "dostatečně nehájí běloruské sportovce před politickou diskriminací v rámci národního olympijského výboru, sportovních federací či celého sportovního hnutí." Dnes doplnil, že nové volby "tyto obavy plně nerozptýlily."

Oba Lukašenkové mají od MOV zákaz účasti na olympijských hrách v Tokiu stejně jako třetí běloruský sportovní funkcionář Dmitrij Baskov. Šéf národní hokejové federace je spojován s násilným útokem na aktivistu Romana Bondarenka, jenž nepřežil zranění hlavy. Baskov byl zvolen do vedení olympijského výboru a ani tuto volbu MOV neuznal.

Bělorusko má také od prosince zmrazené veškeré platby od MOV a v lednu mu Mezinárodní hokejová federace IIHF odebrala spolupořadatelství letošního mistrovství světa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy