Nový Opel Astra odtajní v září. Bude kratší a lehčí

Radek Pecák Radek Pecák
12. 5. 2015 6:24
Šéf automobilky s bleskem ve znaku slibuje více místa a lepší jízdní vlastnosti.
Jednotlivé detailu designu nového vozu jsou zatím stále ještě pečlivě ukrývány maskovacími fóliemi.
Jednotlivé detailu designu nového vozu jsou zatím stále ještě pečlivě ukrývány maskovacími fóliemi. | Foto: Opel

Sice se téměř o pět centimetrů (49 milimetrů) zkrátí a také vzdálenost mezi nápravami, stejně jako výška vozu bude menší, přesto šéf automobilky Opel Karl-Thomas Neumann slibuje zákazníkům, že nová generace modelu Astra nabídne uvnitř více místa.

Jako bonus se díky citelnému odlehčení (v porovnání se současným vozem o 120-200 kilogramů v závislosti na zvolené motorizaci a výbavě) dostaví lepší jízdní vlastnosti a samozřejmě i úspora paliva. K té navíc dopomohou i nové motory.

Základní motorizací bude benzinový tříválec, který je již montován pod kapoty vozů Corsa a Adam. Novinkou bude i nasazení zcela nové osmistupňové automatické převodovky.

Do výbavy se dostane řada nových asistenčních a komfortních systémů a prvků. Například tempomat se schopností úplného zastavení a samočinného rozjetí vozu, systém poloautomatického parkování nebo nouzové brzdění před překážkou.

Zatímco s karosářskou variantou kombi sportovní kupé GTC nejspíše v plánu není. Opel prý opět vyvíjí superrychlou verzi OPC, na tu si ale zájemci budou muset minimálně dva roky počkat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy