Nový Hyundai i20 útočí prostorností, bude mít veliký kufr

Radek Pecák Radek Pecák
11. 8. 2014 18:17
Automobil na délku o tři a půl centimetru přesahuje hranici čtyř metrů, kufr pojme 320 litrů.
Foto: Hyundai

Na českém trhu se v příštích měsících budou o přízeň zákazníků ucházet dva důležité městské vozy. Kromě tuzemské fabie se v autosalonech objeví i nová generace vozu Hyundai i20, kterou k nám korejský koncern dováží z turecké továrny.

Hyundai se rozhodlo tentokrát zabodovat i nabídkou prostoru. To, že se zvětší prostor pro cestující, napovídá rozvor 2570 milimetrů, který je o 45 milimetrů delší, než u dosud nabízeného vozu.

Na hlavní trumfy konkurenčního škodováckého automobilu nový Hyundai i20 odpovídá i podstatným zvětšením zavazadlového prostoru. Ten nyní pojme 320 litrů, což je v této velikostní třídě skutečně úctyhodná hodnota.

Foto: Hyundai

Poslední konkrétní informací, kterou zatím tisková zpráva obsahuje, je celková délka vozu. Činí 4035 milimetrů.

Ve výbavě se má mimo jiné objevit i parkovací kamera a obří skleněná střecha, kterou prý bude možné zcela otevřít.

Další informace Hyundai určitě ještě přidá před zahájením pařížského autosalonu, kde bude mít vůz na počátku října evropskou premiéru. Možná bychom se tam mohli dozvědět více i o sportovní verzi N, která se prý rovněž připravuje.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy