Nový Hyundai i20 útočí prostorností, bude mít veliký kufr

Radek Pecák Radek Pecák
11. 8. 2014 18:17
Automobil na délku o tři a půl centimetru přesahuje hranici čtyř metrů, kufr pojme 320 litrů.
Foto: Hyundai

Na českém trhu se v příštích měsících budou o přízeň zákazníků ucházet dva důležité městské vozy. Kromě tuzemské fabie se v autosalonech objeví i nová generace vozu Hyundai i20, kterou k nám korejský koncern dováží z turecké továrny.

Hyundai se rozhodlo tentokrát zabodovat i nabídkou prostoru. To, že se zvětší prostor pro cestující, napovídá rozvor 2570 milimetrů, který je o 45 milimetrů delší, než u dosud nabízeného vozu.

Na hlavní trumfy konkurenčního škodováckého automobilu nový Hyundai i20 odpovídá i podstatným zvětšením zavazadlového prostoru. Ten nyní pojme 320 litrů, což je v této velikostní třídě skutečně úctyhodná hodnota.

Foto: Hyundai

Poslední konkrétní informací, kterou zatím tisková zpráva obsahuje, je celková délka vozu. Činí 4035 milimetrů.

Ve výbavě se má mimo jiné objevit i parkovací kamera a obří skleněná střecha, kterou prý bude možné zcela otevřít.

Další informace Hyundai určitě ještě přidá před zahájením pařížského autosalonu, kde bude mít vůz na počátku října evropskou premiéru. Možná bychom se tam mohli dozvědět více i o sportovní verzi N, která se prý rovněž připravuje.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy