Nový Hyundai i30 kombi versus inovovaná Škoda Octavia Combi: Porovnávali jsme kufry u nových kombíků

Ondřej Běhal
10. 3. 2017 7:19
Hyundai představil na autosalonu v Ženevě novou generaci modelu i30 kombi. Vyrábět se bude stejně jako ta současná v Nošovicích, a to od května. Hyundai se chlubí mezigeneračně zvětšeným zavazadlovým prostorem. Podle údajů automobilky výrazně narostl z 528 na 602 litrů. Aktuálně.cz ho změřilo a porovnalo s inovovanou Octavií Combi, která stojí nedaleko na stánku Škody, a má mít základní objem 610 litrů. Podívejte se do grafiky na výsledky.

Porovnání současného modelu Hyundai i30 kombi s se Škodou Octavia Combi si prohlédněte zde.

Foto: Ondřej Běhal

Hyundai i30 kombi

Nový Hyundai i30 měří na délku 4585 mm, proti minulé generaci se prodloužil o deset centimetrů. Líbilo se nám luxusně  tiché zavírání zadních dveří.

Kromě kufru jsme měřili i místo nad hlavou na zadním sedadle, k dispozici byla pouze verze s panoramatickým střešním oknem, která ho snižuje. Přesto jsme naměřili mezi nejnižší polohou sedadla a střechou velmi slušnou hodnotu 94 cm, která postačí k tomu, aby se ve vzpřímené poloze a s hlavou položenou do opěrky vešel pod střechu i cestující s výškou přes 185 cm.

Foto: Ondřej Běhal

Škoda Octavia Combi

Modernizovaná Škoda Octavia Combi měří na délku 4659 mm, je tedy o více než sedm centimetrů delší než Hyundai.

Také ona byla na výstavišti ve verzi s panoramatickou střechou a i u ní jsme naměřili mezi sedadlem a stropem 94 cm. Z prvního klání máme tedy remízu.

 

Právě se děje

Další zprávy