Nový Chevrolet Captiva je autem pro rodinu

Ilona Víchová
14. 9. 2011 21:27
SUV značky Chevrolet Captiva je na trhu s novým faceliftem teprve krátce a z autosalonů mizí vozy rychlostí blesku
Foto: Aktuálně.cz

Chevrolet Captiva je čistokrevné SUV střední třídy, které nemá potřebu svého majitele doslova sežrat svou spotřebou. Finančně dostupný vůz, jehož základní cena se pohybuje od 449 tisíc korun, je po své nové úpravě mnohem více sexy. V Chevroletu se pokouší přizpůsobit design evropské představě o terénním automobilu, ale i přes snahu se jim podařilo vytvořit spíše bratrance amerických SUV vozů.

Na první pohled je vidět nová a o mnoho větší dvoudílná maska. Působí agresivně a čiší z ní mnohem více testosteronu. Automobil se tváří, jako pánská záležitost, ale uvnitř se skrývá opravdu velký kufr, který rázem toto auto katapultuje na vůz rodinný, protože to je nejspíš ta nejdůležitější vlastnost rodinného vozu - prostor. A co za více než půl milionu korun nabízí dál?

Nejlevnější Captiva má náhon pouze na přední nápravu a pohání ji benzínový čtyřválec 2,4l s nejvyšším výkonem 123kW. Ani v této nejnižší výbavě LS není očesaná, protože v základní výbavě ukrývá palubní počítač, handsfree, bluetooth, audiosystém ovládaný na volantu, vyhřívaná zrcátka, klimatizaci, elektrické ovládaní okýnek a mnoho dalších prvků.

Praktické, dostupné, rodinné

Druhá výbava označená LT je doplněna parkovacími senzory a disponuje i tempomatem a senzory spouštějícími stěrače. Nejlevnější Caaptiva s pohonem všech kol přijde na 594 tisíc korun. Dieslový motor 2.2 D/120 kW lze ve výbavě kombinovat buď s předním pohonem a sedmimístnou konfigurací, nebo s pohonem všech kol a pětimístným interiérem. Sedadla ve třetí řadě jsou pohodlná stejně jako druhá řada, ale s místem na nohy a vystupováním už je to horší. Pohodlně se tam vejde snad jen domácí mazlíček. Novinkou ovšem je rozšířená nabídka povrchů na sedadla - od kožených, koženkových, látkových až po kombinované možnosti. 

V nejvyšší výbavě LTZ se majitel může pochlubit navíc zatmavenými skly, 19" koly a silnějším dieslovým motorem nebo benzinovým šestiválcem. Sedadla jsou vyhřívaná a zcela kožená. V orientaci pomáhá zabudovaná navigace, sportovní průhledná světla a další detaily.

Trochu chaosu, ale plno úložného prostoru

Uvnitř na ovládacím panelu může ze začátku vzniknout problém s orientací, ale je to spíše o zvyku a intuici. Co potěší ale každého, je mnoho úložných možností. Větší zavazadla pohltí obří kufr, který je díky rozměrům auta položen o něco víc nahoru a menší postavy by mohly mít problém uložit těžké zavazadlo do auta. Velké plus za možnost neotvírat celý kufr, ale pouze okénko na pátých dveřích.  

Nová Captiva jezdí reálně s dieslovým motorem mezi 8,5 a 9,5 l/100 km.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 37 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 42 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy