Novinky značky KIA: Cee´d s kufrem i MPV

Radek Pecák Radek Pecák
28. 7. 2012 6:25
Oficiální podoba nového velkoprostorového vozu bude odtajněna v Paříži
Foto: kia

Automobilka Kia pokračuje, řečeno oficiální mluvou, v produktové ofenzívě. V  Česku se již brzy začne nabízet cee´d ve verzi kombi a na podzim i jako kupé, v Evropě se začne zřejmě již letos prodávat velký luxusní sedan Quoris a do konce roku bychom měli znát definitivní podobu malého sedanu K3 a rovněž nové generace kompaktního MPV Carens.

To bude mít světovou premiéru 27. září na autosalonu v Paříži. Tisková zpráva je zatím jen strohá a obecná. Vyrozumět z ní lze jen to, že bude mít nižší linii střechy než předchůdce a bude mít výrazně sportovnější linie.

Foto: Kia

Také o novém kompaktním sedanu se mnoho neví. Půjde každopádně o nástupce modelu Cerato s prostornější kabinou. Příď vozu se podle náčrtů velmi podobá současnému cee´du. V Evropě však alespoň prozatím nabízen nebude.

I značka Kia už chce oslovit bohaté

Jen o luxusním modelu Quoris je už známo téměř vše. Od května je totiž k mání na domácím trhu v v Koreji, kde ovšem na zádi nese pojmenování K9.

V Evropě bude nabízen se dvěma motory. Jedním z nich má být vidlicový šestiválec 3,8 MPI o výkonu 213 kW (290 k).

Za svoje peníze zákazníci dostanou automobil o velikosti Mercedesu-Benz třídy S. Vůz je dlouhý 5 090 mm, široký 1 900 mm a vysoký 1 490 mm, rozvor náprav činí 3045 mm.

Foto: kia

Ve výbavě bude poprvé u této značky inteligentní tempomat, nouzové samočinné brzdění, head up displej, či kamery umožňující zobrazení automobilu v okolním prostoru při pohledu shora.

 

Právě se děje

před 25 minutami

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). Uvedl to dnes mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.

Kříž uvedl, že nyní dokončený prodej zahrnuje sedm bulharských společností Skupiny ČEZ: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie Bulgaria, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets a Bara Group. Připomněl, že odchod ČEZ z Bulharska začal už v roce 2017 prodejem odstavené uhelné elektrárny Varna.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Dálnici D1 uzavřela na Přerovsku nehoda dodávky a kamionu, jeden z řidičů zemřel

Na nájezdu na dálnici D1 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý odpoledne ve směru na Ostravu srazila dodávka s nákladním autem. Jeden z řidičů zemřel, komunikace byla bezmála tři hodiny uzavřena. Nájezd na dálnici už je v obou směrech průjezdný. Okolnosti nehody se vyšetřují, sdělila před 16:30 mluvčí policie Miluše Zajícová.

Nehoda se stala kolem 13:30 na nájezdu na D1 pod dálničním mostem ve směru na Ostravu. "Při nehodě došlo k úmrtí řidiče jednoho z vozidel," uvedla Zajícová. Nájezd z D1 směrem na Lipník nad Bečvou je již zprůjezdněn, nájezd na D1 ve směru na Olomouc i Ostravu je průjezdný v jednom jízdním pruhu. "Žádáme projíždějící řidiče, aby byli při jízdě daným úsekem opatrní a obezřetní," uvedla Zajícová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy