Novinky představené na autosalonu v Pekingu 2010

Novinky představené na autosalonu v Pekingu 2010
Třímístný hybridní sportovní automobil označený SR1 je jedna z cest, kterými se v brzké budoucnosti vydá značka Peugeot
Vislovl Car je název konceptu nového sportovního vozu, který automobilka BMW představila na pekingském autosalonu
Čínská automobilka Chana, která až dosud vyráběla levná auta pro domácí trh, představila elektromobil
Automobilka BYD o sobě dává vědět čím dál hlasitěji. V Pekingu ukázala nový BYD S6
Foto: Reuters
Radek Pecák Radek Pecák
24. 4. 2010 14:06

Autosalon v Pekingu je již nejvýznamnější v Asii. Tuto pozici převzal po Tokijském autosalonu. Protože Čína i její obyvatelé bohatnou, přivážejí sem i věhlasné automobilky představit své nejluxusnější modely. Nejvíce premiér je ale samozřejmě domácích.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy