Nové rodinné auto je tu. Ale jakou Škodu Rapid zvolit?

Radek Pecák Radek Pecák
3. 10. 2012 8:00
Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší ceníkovou verzí dělá 170 tisíc korun
Foto: Aktuálně.cz

Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší ceníkovou verzí nové Škody Rapid činí 170 tisíc korun. Ukázaly to oficiální ceníky, zveřejněné na pařížském autosalonu.

Nejlevnější je vůz s tříválcovým benzinovým motorem a ve výbavě Active. Ta zahrnuje šest airbagů, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, ve čtyřech směrech nastavitelný volant, elektricky ovládaná zrcátka a přední okna a centrální zamykání. Do konce letošního roku získá nový majitel Škody Rapid zdarma i tónovaná skla a klimatizaci, což je jinak balíček v hodnotě deset tisíc korun.

Nejdražším rapidem je naopak auto ve výbavě Elegance s motorem 1,4 (90 kW), který je spojen s automatickou převodovkou. Jediný rapid s dieselovým motorem (1,6 TDI) je v porovnání s touto motorizací o patnáct tisíc korun levnější.

Rozdíl mezi prvním a druhý stupněm výbavy dělá 25 tisíc korun, mezi druhým a třetím již 35 tisíc korun.

Nejlogičtější rodinná volba?

Při pohledu do ceníku se jako nejlogičtější rodinná volba jeví vůz se čtyřválcovým benzinovým motorem 1,2 TSI. Ten má o osm kilowattů vyšší výkon než základní tříválec a navíc kultivovanější chod. Pro hovoří i o sedm desetin litru nižší kombinovaná spotřeba (5,1 na 100 kilometrů, oproti 5,8 u základního motoru).

Dostačující výbavou pro cestování s rodinou je určitě Ambition. Ten vůz stojí ceníkových 324 900 korun, přičemž balíček plus, za který se po Novém roce bude opět připlácet deset tisíc korun, obsahuje do konce prosince zdarma ještě rádio, mlhovky a kola z lehké slitiny.

Oproti základní verzi Active ještě kupec tohoto vozu získá navíc dvoutónovou houkačku, což je spíše úsměvná než praktická záležitost, a také paket pro zavazadlový prostor, obsahující háčky a také sítě pro stabilizace převážených předmětů. Součástí tohoto výbavového stupně je dálkové ovládání pro centrální zamykání, schránka na brýle, výškově nastavitelné přední sedadlo spolujezdce a přední loketní opěrka.

Přečtěte si podrobný redakční test rapidu

Z příplatkových prvků výbavy bychom doporučovali zaškrtnout při podepisování objednávky třetí hlavovou opěrku vzadu (900 korun), rezervní kolo (1200 korun), oboustranný koberec do zavazadlového prostoru, jehož jedna strana je pogumovaná, a tudíž omyvatelná. Ten stojí rovněž 1200 korun. Zřejmě i stěrač a ostřikovač zadního okna (2700 korun).

Prodej začíná 20. října

Oficiální prodej Škody Rapid začíná 20. října. Již v ten den si ale zájemce bude moci vůz z autosalonů odvézt, pokud si ho nyní v předprodeji objedná a bude mít zájem o některou z verzí, která se již začala montovat.

20. října také Škoda u všech svých dealerů plánuje uspořádat akci, na které vůz představí a lidé si ho budou moci i otestovat.

Podívejte se na fotoreportáž z redakčního testu rapidu

 

Právě se děje

Další zprávy