Nové malé SUV Škoda Kamiq na prvních skicách. Výraznější změnou jsou přední světla

Nové malé SUV Škoda Kamiq na prvních skicách. Výraznější změnou jsou přední světla
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
30. 1. 2019 8:34
První dvě skici nového škodováckého SUV. Kamiq má rozdělené přední světlomety, tento detail se objevuje u modelů Škoda poprvé. Vůz se naživo ukáže na ženevském autosalonu v březnu.

Automobilka připomíná, že detail s rozdělenými LED předními světlomety je pro Škody novinka. Proužky světel pro denní svícení, které dostaly místo nad hlavními světlomety, žádná současná škodovka nemá.

Díky prvním skicám se poprvé odhaluje záď vozu. Kamiq, stejně jako Scala, má na zádi nápis Škoda, automobilka chce, aby její auta byla snadno identifikovatelná a lidé, kteří mladoboleslavskou značku tolik neznají, si jí začali více všímat.

Kamiq se představí na autosalonu v Ženevě, který je otevřený v období mezi 5. a 17. březnem. O jméně se dlouho spekulovalo, nakonec se použije stejný název, který má i malé čínské SUV, ačkoli technicky toho moc společného nemají, asijský Kamiq využívá levnější a jednodušší podvozek. O výběru názvu Aktuálně.cz informovalo jako první.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy