Nové malé SUV Škoda Kamiq na prvních skicách. Výraznější změnou jsou přední světla

Nové malé SUV Škoda Kamiq na prvních skicách. Výraznější změnou jsou přední světla
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
30. 1. 2019 8:34
První dvě skici nového škodováckého SUV. Kamiq má rozdělené přední světlomety, tento detail se objevuje u modelů Škoda poprvé. Vůz se naživo ukáže na ženevském autosalonu v březnu.

Automobilka připomíná, že detail s rozdělenými LED předními světlomety je pro Škody novinka. Proužky světel pro denní svícení, které dostaly místo nad hlavními světlomety, žádná současná škodovka nemá.

Díky prvním skicám se poprvé odhaluje záď vozu. Kamiq, stejně jako Scala, má na zádi nápis Škoda, automobilka chce, aby její auta byla snadno identifikovatelná a lidé, kteří mladoboleslavskou značku tolik neznají, si jí začali více všímat.

Kamiq se představí na autosalonu v Ženevě, který je otevřený v období mezi 5. a 17. březnem. O jméně se dlouho spekulovalo, nakonec se použije stejný název, který má i malé čínské SUV, ačkoli technicky toho moc společného nemají, asijský Kamiq využívá levnější a jednodušší podvozek. O výběru názvu Aktuálně.cz informovalo jako první.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Vítkovice Heavy Machinery převzal nový majitel, firma Skatlop

Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM), uvedl insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun.

VHM se loni dostaly do insolvence a pohledávky jejich 175 přihlášených věřitelů dosáhly přibližně 1,75 miliardy korun. Prodejní cena tak pokrývá přibližně 69 procent hodnoty pohledávek, což je podle insolvenčního správce v českém prostředí nebývalý úspěch. "Z hlediska věřitelů je to vynikající výsledek. Jedná se o trojnásobek vyvolávací ceny a zřejmě nejvyšší částku, kterou se kdy prodejem průmyslového areálu v insolvenci podařilo v Česku získat," uvedl Zrůst.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovaly dvě nehody. Jeden člověk zemřel

Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči. Dálnice ve směru na Německo je kvůli hromadné havárii uzavřena. Policie vyzývá k opatrnosti, na místě je hustá mlha. Sjet z dálnice musejí řidiči mířící k hranici u Velemína. 

Tragická nehoda se stala na 55. kilometru u Chotiměře po 9:00. Na místě zasahují všechny jednotky záchranného systému. "Je to hromadná nehoda pěti automobilů, bohužel řidiči nerespektují výstražné tabule ani nevytvořili záchrannou uličku. Apelujeme na opatrnost," zdůraznila mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Hromadné nehodě předcházela zhruba v 6:00 nehoda dvou kamionů. "Při ranní nehodě jedna osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do litoměřické nemocnice, druhá osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do ústeckého traumacentra," řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy