Nové Ferrari nese jméno Erica Claptona

Tomáš Rybecký
12. 6. 2012 8:05
Jméno Erica Claptona už nezdobí jen modely kytar
Foto: Aktuálně.cz

"Jen máloco mne přineslo takové uspokojení jako navrhnout si své vlastní Ferrari SP12 EC," říká kytarista a zpěvák Eric Clapton. Ferrari vždy mělo vysoké standardy pro spolupráci se svými prominentními zákazníky.

Nejnovější firemní magazín naznačuje, že automobilka nadále hledá nové způsoby komunikace se svými klienty, tentokrát v digitální oblasti. Pod titulkem "Ferrari staví unikátní superautomobil pro ,Boha'," měl autor na mysli Erica Claptona.

Slowhandova vášeň

Jeden z nejslavnějších kytaristů světa, přezdívaný Mr. Slowhand, je známý svou vášní pro vozy z Maranella. Jeho nejoblíbenějším modelem bylo Ferrari 512 BB, které se postupem let v jeho garáži postupně vystřídaly tři.

Unikátní vůz patří do portfolia speciálního programu značky Ferrari, v jehož rámci vznikají unikátní vozy pro vybrané klienty. Ferrari SP12 EC (EC samozřejmě znamená Eric Clapton) ze sériového Ferrari 458 Italia odvodilo vlastní stylistické středisko automobilky Centro Stile Ferrari ve spolupráci se svým tradičním partnerem Pininfarinou, konstruktéry Ferrari a s Ericem Claptonem. Berlinetta má motor V8 4,5 l před zadní nápravou.

Eric Clapton se svým vozem
Eric Clapton se svým vozem | Foto: Aktuálně.cz

Je vybavený přímým vstřikováním benzinu a poskytuje největší výkon 420 kW (570 k) při omezovači otáček nastaveným na hranici 9000/min. Mimochodem - je to motor, který drží rekord v litrovém výkonu mezi nepřeplňovanými agregáty ze sériové produkce.

Je to stejně kreativní proces jako skládání hudby

Ferrari posunulo trend, který mnoho let zkoušejí zákaznické magazíny prestižních značek, na novou úroveň. Pro média poskytlo neodolatelnou kratší verzi pozoruhodného příběhu, zatímco celá story o vzniku tohoto ojedinělého vozu a podílu, jaký na něm měl Eric Clapton, je dostupná pouze prostřednictvím oficiálního časopisu Ferrari.

Pouze tam se také famózní kytarista zpovídá ze své posedlosti vozy Ferrari. O tom, jak SP12 EC vznikalo, bylo pro veřejnost bez přístupu k magazínu Ferrari, uvedeno jen pár slov: "Je to jako když se skládá hudba - na to správné místo musíte dát tu pravou notu. Stejně kreativní proces stál za vznikem tohoto auta."

--------------------------------------------------------------------------------

Toužíte po Ferrari?

 

Právě se děje

před 27 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy