Nové automobily kolem 300 000, které se brzy objeví na trhu

Nové automobily kolem 300 000, které se brzy objeví na trhu
Volkswagen již oznámil, že se nový golf sedmé generace začal vyrábět, ale jeho podobu stále tají. Tato fotografie (vůz v pozadí) vznikla před lety nedopatřením v designérském centru.
O rapidu již bylo napsáno takřka vše. Čeká se již jen na přesnou cenu, která bude oznámena na pařížském autosalonu.
Současná generace malého MPV se prodává těsně pod 300 000 korunami. Cena novinky bude zhruba stejná.
Kia Pro Cee´d bude vypadat nějak takto. Podobný tvar karosérie dostane i sourozenec z Nošovic - třídveřový Hyundai i30.
Foto: Seat
Radek Pecák Radek Pecák
16. 8. 2012 14:28

Z nových automobilů v cenové kategorii do 300 000 korun, které se v příštích měsících objeví na tuzemském trhu, pravděpodobně nejvíce zaujme Škoda Rapid. Bude mít však hned při svém příjezdu do autosalonů řadu silných konkurentů. Podoba některých z nich je dosud utajována a odtajněna bude až na pařížském autosalonu.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy