Nová Škoda Citigo se poprvé ukázala na veřejnosti. V Praze - Ruzyni

Nová Škoda Citigo se poprvé ukázala na veřejnosti. V Praze - Ruzyni
Cenu Škoda hodlá zveřejnit v příštích dnech, podle spekulací se bude pohybovat kolem 170-180 tisíc Kč.
Při uvedení na trh bude citigo v nabídce napřed v třídveřové verzi. Pětidveřová verze bude v nabídce až od roku 2012.
Do nádrže se vejde 35 litrů paliva a dojezd je se slabší verzí motoru, jehož spotřeba má být 4,2 litru na 100 kilometrů, až 833 kilometrů. Auto budou pohánět dvě verze benzinového tříválce. Obě mají zdvihový objem válců 1,0 litru a jejich výkony jsou 60 a 75 koní.
Jako hlavní cílové skupiny, které budou auto kupovat, vidí automobilka mladé řidiče, mladé rodiny, které potřebují druhý, nebo dokonce třetí vůz do rodiny.
Pohled do interiéru. V případě vozu Citigo tu půjdou úspory do ještě větší hloubky než u sourozence Volkswagen Up!. Škoda například bude šetřit na použití chromu či jiného kovu. Rovněž plasty a potahy sedaček nebudou stejně kvalitní jako u Up!.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
31. 10. 2011 10:34

Automobilka Škoda-Auto poprvé představila veřejnosti svůj nový malý vůz Citigo, který vyrábí v Bratislavě. Podívejte se na snímky z pražské Ruzyně.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy