Mimořádná zpráva

Nová Škoda Citigo se poprvé ukázala na veřejnosti. V Praze - Ruzyni

Nová Škoda Citigo se poprvé ukázala na veřejnosti. V Praze - Ruzyni
Cenu Škoda hodlá zveřejnit v příštích dnech, podle spekulací se bude pohybovat kolem 170-180 tisíc Kč.
Při uvedení na trh bude citigo v nabídce napřed v třídveřové verzi. Pětidveřová verze bude v nabídce až od roku 2012.
Do nádrže se vejde 35 litrů paliva a dojezd je se slabší verzí motoru, jehož spotřeba má být 4,2 litru na 100 kilometrů, až 833 kilometrů. Auto budou pohánět dvě verze benzinového tříválce. Obě mají zdvihový objem válců 1,0 litru a jejich výkony jsou 60 a 75 koní.
Jako hlavní cílové skupiny, které budou auto kupovat, vidí automobilka mladé řidiče, mladé rodiny, které potřebují druhý, nebo dokonce třetí vůz do rodiny.
Pohled do interiéru. V případě vozu Citigo tu půjdou úspory do ještě větší hloubky než u sourozence Volkswagen Up!. Škoda například bude šetřit na použití chromu či jiného kovu. Rovněž plasty a potahy sedaček nebudou stejně kvalitní jako u Up!.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
31. 10. 2011 10:34

Automobilka Škoda-Auto poprvé představila veřejnosti svůj nový malý vůz Citigo, který vyrábí v Bratislavě. Podívejte se na snímky z pražské Ruzyně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

Další zprávy