Nová fabia na fotkách: Drobnosti, které zaujmou i potěší

Radar ve spodní části nárazníku je důležitý pro činnost systému Front Assistant. Ten neustále měří vzdálenost od vozu vpředu - a pokud je příliš malá, začne brzdit. Tento prvek je nezbytným předpokladem, aby Škoda mohla pro fabii při nárazových testech získat od organizace EuroNCAP maximálních pět hvězdiček.
Ukazatele změny směru ve vnějších zpětných zrcátkách si přáli designéři. A stálo to prý mnoho úsilí, aby se výroba zlevnila na přijatelnou úroveň.
Některé potahové materiály jsou určené spíše mladším uživatelům. Tato "džínovina" je typickým příkladem.
Radek Pecák Radek Pecák
7. 9. 2014 8:06
Třetí generace je oproti té minulé zcela jiné auto. Má pevnější karosérii, měkčí podvozek a podstatně bohatší výbavu. Posledním tajemstvím zůstává cena.

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli Tipsport ligu

Zimní Tipsport ligu vyhráli fotbalisté Mladé Boleslavi. V dnešním finále závěrečného turnaje na Maltě porazili obhájce prvenství z druholigového Brna, když o druhém triumfu v historii rozhodli 4:3 v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době skončil zápas 1:1.

Boleslav nastoupila bez záložníka Marka Matějovského, který si v sobotním semifinále s Dunajskou Stredou přetrhnul achilovku a čeká ho několikaměsíční pauza. Ale i bez zkušeného záložníka se v nastavení prvního poločasu ujali vedení zásluhou Tomáše Wágnera.

Brno však po přestávce vyrovnalo díky brance Adama Fouska a o vítězi musely rozhodnout penalty. V nich Mladá Boleslav uspěla 4:3 a zimní turnaj vyhrála podruhé. Poprvé středočeský celek v Tipsport lize zvítězil v roce 2017. Zbrojovka naopak promarnila šanci získat třetí triumf za sebou.

Také utkání o třetí místo musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých Ostrava nestačila na Dunajskou Stredu. Baník prohrával od 56. minuty po brance Erica Davise, o vyrovnání se postaral střídající Tomáš Smola. V penaltách pak Slezané prohráli 4:5.