Noblesní večeře v továrně? U Rolls-Royce

Tomáš Rybecký
14. 6. 2012 6:13
Automobilka Rolls-Royce zve své nejlepší zákazníky k večeři přímo v montážní lince
Foto: Aktuálně.cz

Pro mnohé motoristy jsou montážní linky i jiné výrobní provozy automobilek nepříjemným a špinavým místem, které jsou v příkrém kontrastu s novými automobily, které se v nich vyrábějí. Pravdou ale je, že moderní automobilové závody jsou úplně jiné. K překvapení mnohých zde najdeme překvapivě až klinicky čisté prostředí. V současnosti se představitelé automobilek téměř chlubí tím, že z jejich montážních linek by dalo jíst.

O tom, že to není nadsázkou, se rozhodla přesvědčit své špičkové klienty u Rolls-Royce. Noblesní britská automobilka, která je symbolem automobilového luxusu, pozvala stovku svých nejlepších zákazníků do svého výrobního areálu v Goodwoodu na speciální večeři. Stoly pro tuto večeři byly umístěny přímo na montážní lince.

Hosté se dopravili Phantomem a helikoptérou

Jednalo se o první akci tohoto druhu, kterou automobilka uspořádala, a pojala ji skutečně na nejvyšší úrovni. Hosty do továrny přivezl Rolls-Royce Phantom nebo přiletěli helikoptérou. Na místě je přivítali členové vedení společnosti a v továrně, kterou prošli po červeném koberci, jim řemeslníci předvedli svou ruční práci a dokonce jim umožnili některé činnosti si vyzkoušet. Mezi řemeslníky nechyběl malíř linek Mark Court.

Na závěr se zblízka a osobně setkali s novým modelem Phantom II. Hosté se bavili na všech místech, kde se všechny vozy Rolls-Royce ručně vyrábějí přesně podle požadavků jednotlivých zákazníků.

Montážní hala se poté změnila ve vytříbenou jídelnu, kterou zdobily staré vozy z 30. let. Zábavu při jídle zajišťovalo dámské smyčcové elektronické kvarteto. Zdá se, že to nebyla špatná večeře, i když menu se nám nepodařilo zjistit.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy