Noblesní večeře v továrně? U Rolls-Royce

Tomáš Rybecký
14. 6. 2012 6:13
Automobilka Rolls-Royce zve své nejlepší zákazníky k večeři přímo v montážní lince
Foto: Aktuálně.cz

Pro mnohé motoristy jsou montážní linky i jiné výrobní provozy automobilek nepříjemným a špinavým místem, které jsou v příkrém kontrastu s novými automobily, které se v nich vyrábějí. Pravdou ale je, že moderní automobilové závody jsou úplně jiné. K překvapení mnohých zde najdeme překvapivě až klinicky čisté prostředí. V současnosti se představitelé automobilek téměř chlubí tím, že z jejich montážních linek by dalo jíst.

O tom, že to není nadsázkou, se rozhodla přesvědčit své špičkové klienty u Rolls-Royce. Noblesní britská automobilka, která je symbolem automobilového luxusu, pozvala stovku svých nejlepších zákazníků do svého výrobního areálu v Goodwoodu na speciální večeři. Stoly pro tuto večeři byly umístěny přímo na montážní lince.

Hosté se dopravili Phantomem a helikoptérou

Jednalo se o první akci tohoto druhu, kterou automobilka uspořádala, a pojala ji skutečně na nejvyšší úrovni. Hosty do továrny přivezl Rolls-Royce Phantom nebo přiletěli helikoptérou. Na místě je přivítali členové vedení společnosti a v továrně, kterou prošli po červeném koberci, jim řemeslníci předvedli svou ruční práci a dokonce jim umožnili některé činnosti si vyzkoušet. Mezi řemeslníky nechyběl malíř linek Mark Court.

Na závěr se zblízka a osobně setkali s novým modelem Phantom II. Hosté se bavili na všech místech, kde se všechny vozy Rolls-Royce ručně vyrábějí přesně podle požadavků jednotlivých zákazníků.

Montážní hala se poté změnila ve vytříbenou jídelnu, kterou zdobily staré vozy z 30. let. Zábavu při jídle zajišťovalo dámské smyčcové elektronické kvarteto. Zdá se, že to nebyla špatná večeře, i když menu se nám nepodařilo zjistit.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Agentura EU pro bezpečnost letectví schválila obnovení provozu Boeing 737 MAX

Agentura EU pro bezpečnost letectví schválila obnovení provozu letadel Boeing 737 MAX. Provoz byl před téměř dvěma lety přerušen kvůli nehodám.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy