Noblesní večeře v továrně? U Rolls-Royce

Tomáš Rybecký
14. 6. 2012 6:13
Automobilka Rolls-Royce zve své nejlepší zákazníky k večeři přímo v montážní lince
Foto: Aktuálně.cz

Pro mnohé motoristy jsou montážní linky i jiné výrobní provozy automobilek nepříjemným a špinavým místem, které jsou v příkrém kontrastu s novými automobily, které se v nich vyrábějí. Pravdou ale je, že moderní automobilové závody jsou úplně jiné. K překvapení mnohých zde najdeme překvapivě až klinicky čisté prostředí. V současnosti se představitelé automobilek téměř chlubí tím, že z jejich montážních linek by dalo jíst.

O tom, že to není nadsázkou, se rozhodla přesvědčit své špičkové klienty u Rolls-Royce. Noblesní britská automobilka, která je symbolem automobilového luxusu, pozvala stovku svých nejlepších zákazníků do svého výrobního areálu v Goodwoodu na speciální večeři. Stoly pro tuto večeři byly umístěny přímo na montážní lince.

Hosté se dopravili Phantomem a helikoptérou

Jednalo se o první akci tohoto druhu, kterou automobilka uspořádala, a pojala ji skutečně na nejvyšší úrovni. Hosty do továrny přivezl Rolls-Royce Phantom nebo přiletěli helikoptérou. Na místě je přivítali členové vedení společnosti a v továrně, kterou prošli po červeném koberci, jim řemeslníci předvedli svou ruční práci a dokonce jim umožnili některé činnosti si vyzkoušet. Mezi řemeslníky nechyběl malíř linek Mark Court.

Na závěr se zblízka a osobně setkali s novým modelem Phantom II. Hosté se bavili na všech místech, kde se všechny vozy Rolls-Royce ručně vyrábějí přesně podle požadavků jednotlivých zákazníků.

Montážní hala se poté změnila ve vytříbenou jídelnu, kterou zdobily staré vozy z 30. let. Zábavu při jídle zajišťovalo dámské smyčcové elektronické kvarteto. Zdá se, že to nebyla špatná večeře, i když menu se nám nepodařilo zjistit.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy