reklama
 
 

Nissan přerušuje výrobu aut v Japonsku. V závodech provádějí kontrolu zaměstnanci bez certifikace

19. 10. 2017 14:47
Japonská automobilka Nissan pozastavuje od dnešního dne veškerou výrobu aut v Japonsku. Zjistila, že ve třech jejích závodech stále provádějí závěrečnou kontrolu zaměstnanci bez potřebné certifikace. Aut dovezených do Evropy, potažmo do Česka, se to ale prý netýká.

Japonská automobilka Nissan pozastavuje od dnešního dne veškerou výrobu aut v Japonsku, protože zjistila, že ve třech jejích závodech stále provádějí závěrečnou kontrolu zaměstnanci bez potřebné certifikace. Automobilka již ze stejného důvodu pozastavila na počátku měsíce prodej aut a svolala ke kontrole 1,2 milionu vozů vyrobených v uplynulých třech letech.

Přerušení výroby a zlepšení procesu kontroly by mělo trvat dva týdny, dodal generální ředitel Hirohito Saikawa. Automobilka chce také zvýšit počet kontrolorů pro závěrečnou inspekci vozů.

Vozů vyvezených z Japonska se kontroly netýkají. Vydání certifikátu závěrečné kontroly je specifickým požadavkem v Japonsku, uvedla agentura Bloomberg.

Také tiskový mluvčí českého zastoupení automobilky Nissan Petr Kolář už dříve Aktuálně.cz sdělil, že problém nezasáhne evropský trh. "Týká se to pouze a výhradně vozů pro Japonsko, dodávky aut pro Evropu nejsou nijak omezeny," dodal.

Nissan je druhým největším výrobcem aut v Japonsku. V loňském fiskálním roce firmě vzrostl čistý zisk o 27 procent na 663,5 miliardy jenů (128,2 miliardy Kč). Prodej se zvýšil o čtyři procenta na 5,63 milionu vozů. V letošním fiskálním roce, který začal v dubnu, firma čeká zvýšení odbytu na 5,83 milionu.

autoři: ČTK, Eva Srpová | 19. 10. 2017 14:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama