Vyplatí se koupit nový Nissan Leaf? V Čechách začíná na 850 tisících, porovnali jsme ho s VW e-Golf

Jan Matoušek Jan Matoušek
4. 1. 2018 14:01
Na český trh vstupuje druhá generace celosvětově nejprodávanějšího elektromobilu. Nissan Leaf se oproti předchůdci výrazně změnil designově a dočkal se rovněž vylepšeného pohonného ústrojí. Patrně největším rivalem nejen na českém, ale i celoevropském trhu mu bude Volkswagen e-Golf. V následující grafice tak najdete porovnání obou konkurenčních kompaktních hatchbacků, i když zatím pouze na papíře.

Na detailní porovnání Nissanu Leaf a Volkswagenu e-Golf, které navíc můžete měnit či rozšiřovat podle vlastních preferencí, se podívejte zde.

Výbava

Výbava Nissanu je rozdělena do čtyř stupňů Visia, Acenta, N-Connecta a Tekna. Již v základu má vůz upozornění na vyjetí z jízdního pruhu, hlídání projíždějících vozidel, sledování mrtvého úhlu, čtení dopravních značek, nouzové brzdění s detekcí chodců, automatickou klimatizaci nebo rádio se čtyřmi reproduktory. Druhá linie přidává adaptivní tempomat, šest reproduktorů, navigaci se sedmipalcovým displejem, mlhovky či litá kola. Leaf N-Connecta má dále panoramatický kamerový systém, parkovací čidla na obou koncích a vyhřívaný volant se sedadly. Nejvýše posazený stupeň umí díky systému ProPILOT částečně jezdit autonomně, má audio Bose a LED světla. Všechny výbavy mají ve standardu také funkci e-Pedal, díky níž lze zrychlovat i brzdit pomocí pouze jednoho pedálu.

E-Golf se nabízí v jediném výbavovém stupni, který obsahuje adaptivní tempomat, přednárazový systém, nouzové brzdění, kolenní airbag u řidiče, automatickou klimatizaci, navigaci s 9,2palcovým displejem, audiosystém s osmi reproduktory, LED světla nebo litá kola. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy