Galerie: Toto jsou nevyhovující autosedačky v testu ADAC

Galerie: Toto jsou nevyhovující autosedačky v testu ADAC
Nania Starter SP přijde na 700 korun. ADAC tomuto modelu vytýká malou stabilitu ve voze a velmi tenké vycpávky.
Model Tiggo Bebehut je určen pro děti ve věku od jednoho roku až do dvanácti let. Stojí necelých 1400 korun. Dítě však v této autosedačce podstupuje velké riziko při čelních i bočních nárazech. Pás je špatně směrovaný, sedačka není ve voze stabilní. Navíc má tenké vycpávky a je s ní obtížná manipulace.
United-Kids Alpha Deluxe se v Česku nenabízí, v Německu ji lze koupit za 30 eur. Využívat ji mohou děti od jednoho roku až do 12 let. ADAC upozorňuje hlavně na zvýšené riziko při bočním nárazu a malou stabilitu.
Sedačka United-Kids Kid Comfort má podle testu ADAC kriticky umístěný pás pro malé děti, není ve voze stabilní a je zde mírně zvýšené riziko špatné montáže. V Česku se tento model nenabízí. Je určen pro děti od jednoho roku do 12 let, v zahraničí přijde na 52 eur.
Foto: ADAC
Radek Pecák Radek Pecák
27. 10. 2014 10:20
Většina nejlevnějších dětských autosedaček, které testoval německý automotoklub ADAC ve spolupráci s kluby v dalších zemích, v nejnovějším testu neuspěla.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy