Německé auto, ale s francouzskou technikou? Projděte si přehled automobilových sourozenců

Jan Markovič Jan Markovič
4. 4. 2018 7:15
Možná jste si právě koupili Opel nebo Mercedes, ale německou technikou se chlubit nemůže. Má totiž šasi nebo motor od Peugeotu či Citroënu. Spoluprací na vývoji modelů je mezi automobilkami hodně a vyznat se v tom, jaké auto je příbuzné kterému, není právě snadné. Prohlédněte si proto následující přehled, pro který jsme vybrali zajímavé příklady sourozenců na čtyřech kolech.
Němec nebo Francouz? Opel Crossland X sdílí technologickou platformu s Citroënem C3 Aircross a Peugeotem 2008.
Němec nebo Francouz? Opel Crossland X sdílí technologickou platformu s Citroënem C3 Aircross a Peugeotem 2008. | Foto: Opel

Škoda Karoq a Seat Ateca

Modulární podvozková platforma MQB posloužila jako základ celému spektru vozů spadajících do koncernu Volkswagen, ať už jde o Škodu, Audi, Volkswagen nebo Seat. Některá auta jsou si ale příbuznější než jiná, řeč je zejména o kompaktních SUV Škoda Karoq a Seat Ateca. Obě se totiž vyrábí v Kvasinách (od ledna se Karoq staví také v Mladé Boleslavi kvůli posílení výroby). Ateca vyjel zhruba o rok dřív než Karoq. Ateca je o něco levnější, vyjde v základu na 481 900 korun, Karoq stojí minimálně 529 900 korun.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy