Německé auto, ale s francouzskou technikou? Projděte si přehled automobilových sourozenců

Jan Markovič Jan Markovič
4. 4. 2018 7:15
Možná jste si právě koupili Opel nebo Mercedes, ale německou technikou se chlubit nemůže. Má totiž šasi nebo motor od Peugeotu či Citroënu. Spoluprací na vývoji modelů je mezi automobilkami hodně a vyznat se v tom, jaké auto je příbuzné kterému, není právě snadné. Prohlédněte si proto následující přehled, pro který jsme vybrali zajímavé příklady sourozenců na čtyřech kolech.

Škoda Karoq a Seat Ateca

Modulární podvozková platforma MQB posloužila jako základ celému spektru vozů spadajících do koncernu Volkswagen, ať už jde o Škodu, Audi, Volkswagen nebo Seat. Některá auta jsou si ale příbuznější než jiná, řeč je zejména o kompaktních SUV Škoda Karoq a Seat Ateca. Obě se totiž vyrábí v Kvasinách (od ledna se Karoq staví také v Mladé Boleslavi kvůli posílení výroby). Ateca vyjel zhruba o rok dřív než Karoq. Ateca je o něco levnější, vyjde v základu na 481 900 korun, Karoq stojí minimálně 529 900 korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V muzeu ve Francii se zabarikádoval muž a vyhrožoval lidem, policie ho zadržela

V archeologickém muzeu v jihofrancouzském městě Saint-Raphaël se ve středu ráno zabarikádoval muž. Po několika hodinách jej zásahová jednotka francouzské policie zadržela, informovala agentura AFP. Muž z budovy vykřikoval výhrůžky a na zdi objektu se našly "znepokojivé" nápisy v arabštině. Podle serveru France Bleu policie předpokládá, že muž má psychické problémy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy