Němci vybírali nejlepší auta letošního roku. Uspěla Škoda Karoq, překvapením je Kia Stinger

Jan Matoušek Jan Matoušek
10. 11. 2017 14:59
Německý časopis Auto Bild spolu se svými sesterskými publikacemi napříč Evropou každý rok vybírají nejlepší automobily v několika kategoriích. Anketa se jmenuje Zlatý volant a je vyhlašována již od roku 1978. Princip soutěže je takový, že nejprve čtenáři volí v několika kategoriích z nabízeného množství aut ta nejlepší. Čtyři vozy z každé kategorie s největším počtem hlasů se pak dostanou do finále, kde je hodnotí a testují odborníci, mezi nimi i redaktoři jednotlivých periodik. V letošním roce uspělo poměrně široké spektrum aut, mezi nimiž nechybí ani Škoda. Podívejte se do následující grafiky.

Na nejprodávanější auta v České republice se můžete podívat zde.

Foto: Opel

Malá a kompaktní auta

Mezi kompaktními vozy, kam se podle kritérií ankety řadí také auta segmentu B, tedy malé vozy, byla letos velká konkurence. Jednotliví výrobci představili řadu zajímavých novinek, z nichž nakonec porotci jako vítěze vybrali Opel Ampera-E. Elektromobil, který v Čechách zatím není v prodeji, je dvojčetem amerického Chevroletu Bolt a slibuje dojezd až 520 km na jedno nabití. V přepočtu ale přijde na více než milion korun. Přesto si v konečném součtu vysloužil 103,10 bodu. Na druhém místě se umístil Volkswagen Polo s 98,78 bodu a třetí je Ford Fiesta s 82,69 bodu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy