Někteří lidé si myslí, že když je auto hybrid, umí jet po vodě i po souši, odhalil průzkum

Eva Srpová Eva Srpová
9. 5. 2018 15:35
Dvě třetiny lidí ví, co znamená a jak funguje hybrid, ale někteří si naopak myslí, že hybrid umí jezdit po vodě i po souši, odhalil průzkum agentury NMS.
Někteří lidé si myslí, že hybrid znamená obojživelník, tedy auto, které umí jezdit po vodě i po souši.
Někteří lidé si myslí, že hybrid znamená obojživelník, tedy auto, které umí jezdit po vodě i po souši. | Foto: archiv PR

Agentura NMS provedla v lednu průzkum mezi tisícovkou Čechů, co si myslí o hybridech a jak přesné informace o nich mají.

Přesně 70 % lidí ví, co znamená a jak funguje hybridní auto, tedy že kombinuje benzinový motor s elektromotorem, že se hybrid sám dobíjí při jízdě zejména rekuperací a že jej tedy není třeba dobíjet ještě ze zásuvky (jako plug-in hybrid).

Přes 80 procent lidí si přeje, aby stát víc dohlížel na to, jaká auta v  Česku jezdí. Čtvrtina respondentů si ale přitom hybridní auto zaměňuje s čistě elektrickým vozem. Sedm procent respondentů si ale myslí, že hybridní auto jezdí na souši i po vodě. Jasno v definici hybridního auta mají více muži než ženy.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Kurdské milice v Sýrii dostanou podle Erdogana na stažení z 30 kilometrů široké zóny u hranic s Tureckem dalších 150 hodin, tedy zhruba šest dnů.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Teplý podzim přinesl další rekordy, na jižní Moravě bylo 24 stupňů

V Česku v úterý opět padaly teplotní rekordy, zaznamenalo je 45 ze zhruba 150 stanic, které měří alespoň 30 let. Teplo bylo hlavně na východě, ve Strání na Uherskohradišťsku naměřili 23,9 stupně Celsia. Informoval o tom František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na druhou polovinu října byly neobvykle vysoké teploty také ve Vsetíně nebo ve Štítné nad Vláří na Zlínsku, kde bylo shodně 23,7 stupně. Tři místa pak zaznamenala teplotu 23,5 stupně. Jednalo se o Luhačovice, Jablunkov a Hošťálkovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy