Dacia předběhla Hyundai a Octavia není nejprodávanější. Prodeje aut překvapily

Eva Srpová Eva Srpová
7. 3. 2019 17:03
Svaz dovozců automobilů zveřejnil prodejní statistiky za únor letošího roku. Automobilka Hyundai musel uvolnit třetí pozici rumunské Dacii, také Renault si výrazně polepšil a přeskočil Toyotu. Škoda Octavia nebyla nejprodávanějším modelem, přeskočila ji Fabia. Celkově si ale statistiky prodejů osobních aut vedou hůř než v loňském únoru.

Zatímco za první dva měsíce loňského roku se v Česku podle statistik SDA prodalo 43 420 aut, letos je to o 5295 vozů méně, tedy 38 125 vozidel. Únor meziročně také znamenal pokles, i když ne tak velký jako leden. Letos se v únoru prodalo 18 847 vozů, tedy o 1354 méně než v únoru 2018.

V top 10 nejprodávanějších značek se v únoru v porovnání s lednem prohodilo několik výrobců, pohoršilo si Hyundai a také Toyota, naopak postoupila Dacia, Renault a také Seat. Na detailnější přehled se podívejte do galerie.

Malé auto Toyota Yaris se vejde úplně všude, a v nabídce je i s hybridním motorem.
Malé auto Toyota Yaris se vejde úplně všude, a v nabídce je i s hybridním motorem. | Foto: archiv PR

9. Toyota

Na deváté příčce je za únor Toyota s 602 prodanými vozy. Oproti lednu si pohoršila, to se držela na šesté příčce. Nejprodávanějším vozem je Yaris, automobilka ale právě uvádí na trh Corollu, jejíž test si můžete přečíst tady. S ní by opět mohla dosáhnout lepších prodejních výsledků.

 

Právě se děje

Další zprávy