Nejen Češi milují Octavii. Automobilové bestsellery z více než 30 světových trhů

Jan Matoušek Jan Matoušek
27. 3. 2019 6:03
Nejprodávanějším autem na světě se za rok 2018, stejně jako za rok 2017, stala Toyota Corolla. O to více překvapující může být fakt, že z největších světových trhů je Corolla ve skutečnosti nejoblíbenější jen na jediném. Tvrdí to alespoň britský Autocar, jenž z dat společnosti JATO Dynamics, která se mimo jiné prodeji nových aut zabývá dlouhodobě, sestavil žebříček nejoblíbenějších aut na 30 nejvýznamnějších trzích světa. Jak si stojí například Škoda Octavia, se podívejte do galerie.

Na nejoblíbenější auta v Česku se podívejte zde.

Foto: Výrobci

USA: Ford F-150 - 909 tisíc prodaných kusů

Jakkoliv je Ford F-150 až druhým nejprodávanějším autem na světě, na trhu ve Spojených státech bezpečně drží první místo. Loni se pro něj rozhodlo 909 330 zákazníků, což druhý Chevrolet Silverado překonává o více než 320 tisíc prodaných kusů. Výhodou pick-upu od modrého oválu je variabilita nabízených verzí - F-150 pokrývá vše od čistě pracovních variant až po sportovní model Raptor.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Czech Point bude od 25. října mimo provoz, odstávka potrvá tři dny

Informační systém Czech Point, ze kterého lze získat například výpis z katastru nemovitostí či rejstříku trestů, bude kvůli přechodu na nové technické vybavení od příštího pátku tři dny mimo provoz. Na jeho kontaktních místech si lidé nebudou moci pořídit žádný výpis ani využít žádnou jinou službu od 25. října 20:00 do 29. října 06:00. Na webu systému to uvedlo ministerstvo vnitra, které projekt řídí. Lidem doporučuje, aby si potřebné výpisy obstarali mimo uvedenou dobu.

Podle vnitra v době odstávky Czech Point nebude v provozu ani úřednický [email protected] a nebude možné se prostřednictvím služby JIP/KAAS přihlásit do řady agendových informačních systémů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy