Tyto hlemýždě na silnici nechcete potkat. Přehled nejpomalejších aut na českém trhu

Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 4. 2019 6:03
Zrychlení z 0 na 100 km/h nepatří mezi ukazatele, které by bezprostředně rozhodovaly o koupi nového vozu. Přesto asi nikdo nechce jet za autem, jehož akcelerace trvá třeba i více než 17 sekund. A takové modely nepatří jen do minulosti. I dnes lze koupit auto, které bude brzdou provozu. Proto jsme sestavili žebříček těch nejpomalejších osobních aut na českém trhu.

Kompletní data nejen o zrychlení, ale i spotřebě či maximální rychlosti nových aut hledejte zde.

Obě karosářské verze se začnou prodávat současně.
Obě karosářské verze se začnou prodávat současně. | Foto: Opel

Opel Corsa - 16 sekund

Rovných 16 sekund zabere zrychlení z 0 na 100 km/h dosluhujícímu Opelu Corsa, který tak zároveň otevírá žebříček nejpomalejších vozů na českém trhu. Je přitom jedno, jestli má tři nebo pět dveří, důležitá je přítomnost dvanáctistovky o výkonu 51 kW s manuální pětistupňovou převodovkou.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy