Tyto hlemýždě na silnici nechcete potkat. Přehled nejpomalejších aut na českém trhu

Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 4. 2019 6:03
Zrychlení z 0 na 100 km/h nepatří mezi ukazatele, které by bezprostředně rozhodovaly o koupi nového vozu. Přesto asi nikdo nechce jet za autem, jehož akcelerace trvá třeba i více než 17 sekund. A takové modely nepatří jen do minulosti. I dnes lze koupit auto, které bude brzdou provozu. Proto jsme sestavili žebříček těch nejpomalejších osobních aut na českém trhu.

Kompletní data nejen o zrychlení, ale i spotřebě či maximální rychlosti nových aut hledejte zde.

Obě karosářské verze se začnou prodávat současně.
Obě karosářské verze se začnou prodávat současně. | Foto: Opel

Opel Corsa - 16 sekund

Rovných 16 sekund zabere zrychlení z 0 na 100 km/h dosluhujícímu Opelu Corsa, který tak zároveň otevírá žebříček nejpomalejších vozů na českém trhu. Je přitom jedno, jestli má tři nebo pět dveří, důležitá je přítomnost dvanáctistovky o výkonu 51 kW s manuální pětistupňovou převodovkou.

 

Právě se děje

před 19 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy