Nejméně spolehlivá auta podle britských řidičů. Kazí se elektromobil i prémiová SUV

Jan Matoušek Jan Matoušek
21. 2. 2020 6:03
Britský motoristický spotřebitelský magazín What Car? každoročně vydává statistiku nejspolehlivějších aut. Zdrojem dat jsou přitom samotní britští řidiči, kteří v průzkumu odpovídali na nejrůznější otázky. Vedle nejvíce spolehlivých se statistika zaměřuje i na nejméně spolehlivá auta. Kterým modelům je v očích britských řidičů lepší se vyhnout, najdete v galerii.
Foto: Profi Auto

Jak se hodnotí

V průzkumu spolehlivosti britského magazínu What Car? odpovídalo přes 18 tisíc řidičů na to, jak jsou za posledních dvanáct měsíců spokojeni se svým autem. Celá čtvrtina přitom nahlásila nějaký problém. Časopis potom dal data dohromady a vznikla mu statistika nejspolehlivějších, ale i nejméně spolehlivých modelů. Právě přehled druhé kategorie najdete v galerii.

Magazín uvádí, že pro větší přehlednost rozdělil závady do několika kategorií přes klimatizaci nebo navigaci až po převodovku nebo motor. Do celkového hodnocení se promítly další faktory - jak dlouho bylo auto kvůli poruše nepojízdné a jak drahá byla oprava. Celkem se redaktorům What Car? sešla data k 218 modelům od 31 značek. V galerii si projděte 25 nejméně spolehlivých aut se stářím do pěti let, přičemž se jedná o nejhorší auta vybraná ze všech dílčích kategorií (malá aut, rodinná SUV atd.).

Pro úplnost doplňme, že čím dál je hodnocení vozu od stoprocentní hranice, tím horšího dosáhl výsledku. Celkové hodnocení je vždy uvedeno u jména vozu v titulku každého slidu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Těžká nehoda nákladního vlaku u německého Freiburgu uzavřela trať do Basileje

Poblíž Freiburgu na jihozápadě Německa dnes havaroval nákladní vlak. Při nehodě zahynul strojvůdce a několik lidí bylo lehce zraněno. Trať mezi Freiburgem a švýcarskou Basilejí byla uzavřena, informovala dnes večer společnost Deutsche Bahn. Lokomotiva a několik vagonů vykolejilo v obci Auggen. Trať má zůstat uzavřena několik hodin a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčí policie ve Freiburgu vlak převážel několik nákladních vozů. Jejich řidiči jeli v osobním vagonu za lokomotivou. Šlo o deset osob a jejich zranění jsou lehká, uvedla mluvčí.

Příčina nehody je zatím nejasná. Podle serveru deníku Badische Zeitung došlo ke střetu vlaku s několikatunovým betonovým dílem. Vlak částečně vykolejil a byl vážně poničen.

Havárie by mohla souviset s nedalekými stavebními pracemi. Betonový blok, s nímž se lokomotiva srazila, pochází podle serveru z mostu, který je nyní rozebírán.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy