Nejméně spolehlivá auta podle britských řidičů. Kazí se elektromobil i prémiová SUV

Jan Matoušek Jan Matoušek
21. 2. 2020 6:03
Britský motoristický spotřebitelský magazín What Car? každoročně vydává statistiku nejspolehlivějších aut. Zdrojem dat jsou přitom samotní britští řidiči, kteří v průzkumu odpovídali na nejrůznější otázky. Vedle nejvíce spolehlivých se statistika zaměřuje i na nejméně spolehlivá auta. Kterým modelům je v očích britských řidičů lepší se vyhnout, najdete v galerii.
Foto: Profi Auto

Jak se hodnotí

V průzkumu spolehlivosti britského magazínu What Car? odpovídalo přes 18 tisíc řidičů na to, jak jsou za posledních dvanáct měsíců spokojeni se svým autem. Celá čtvrtina přitom nahlásila nějaký problém. Časopis potom dal data dohromady a vznikla mu statistika nejspolehlivějších, ale i nejméně spolehlivých modelů. Právě přehled druhé kategorie najdete v galerii.

Magazín uvádí, že pro větší přehlednost rozdělil závady do několika kategorií přes klimatizaci nebo navigaci až po převodovku nebo motor. Do celkového hodnocení se promítly další faktory - jak dlouho bylo auto kvůli poruše nepojízdné a jak drahá byla oprava. Celkem se redaktorům What Car? sešla data k 218 modelům od 31 značek. V galerii si projděte 25 nejméně spolehlivých aut se stářím do pěti let, přičemž se jedná o nejhorší auta vybraná ze všech dílčích kategorií (malá aut, rodinná SUV atd.).

Pro úplnost doplňme, že čím dál je hodnocení vozu od stoprocentní hranice, tím horšího dosáhl výsledku. Celkové hodnocení je vždy uvedeno u jména vozu v titulku každého slidu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na hranici s Čínou přijeli evropští a asijští diplomaté, kteří opustili své mise v KLDR

Do čínského příhraničního města Tan-tung v pátek přicestovaly tři desítky diplomatů a jejich rodinných příslušníků, kteří odjeli ze svých misí v severokorejském Pchjongjangu. Informovala o tom agentura Kjódó, která byla události svědkem. Diplomaté podle ní přejeli přes most na hraniční řece Ja-lu (korejsky Amnokkang) autobusem.

Zhruba třicítka Evropanů a lidí z jihovýchodní Asie v KLDR vypadala tak, že se zřejmě potýkala s potížemi, jak si v Pchjongjangu zajistit živobytí, konstatovala japonská tisková agentura. Více podrobností ke vzhledu ani k národnostem diplomatů a jejich rodin neposkytla. Poznamenala však, že blokáda hranic v důsledku pandemie covidu-19 znemožnila Severní Koreji dovážet zboží pro denní potřebu.

Čínští pracovníci na celním úřadě oděni do ochranných obleků provedli u příchozích opatření s cílem zabránit šíření koronaviru, například jejich zavazadla postříkali dezinfekčním přípravkem, popsala Kjódó. Diplomaty nyní čeká dvoutýdenní karanténa v Tan-tungu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Crocs žaluje Walmart a další firmy za kopírování svých známých bot

Výrobce obuvi Crocs obviňuje Walmart a další firmy z kopírování svých známých barevných plastových bot. Čtyři žaloby kvůli porušení ochranné známky a zneužití duševního vlastnictví podal minulý týden proti zhruba 20 společnostem u amerických soudů. Píše o tom server CNN. V žalobě podané ve státě Colorado Crocs uvádí, že Walmart prodává levnější verzi jeho plastových dřeváků, které jinak stojí 50 dolarů (1090 Kč), a to pod různými jinými názvy jako Time and Tru a George.

Crocs v coloradské žalobě také tvrdí, že kopie jeho výrobků "mohou způsobit zmatek nebo uvést v omyl, mohou zklamat zákazníky, a proto porušují ochrannou známku Crocs". Takzvané crocsy dříve čelily posměchu, ale v posledních letech si je lidé velmi oblíbili. A pro některé spotřebitele, kteří hledají pohodlí, je to bota jako stvořená do pandemie, píše CNN.

Firma v roce 2020 zaznamenala vůbec nejlepší tržby v celé své historii. Zahájila také spolupráci s některými slavnými osobnostmi a jinými značkami, aby přilákala zákazníky z generace Z, tedy lidi narozené od poloviny devadesátých let 20. století do roku 2012. Na zvláštních kolekcích se podílel kanadský zpěvák Justin Bieber, rapper Post Malone a řetězec KFC. Rychle se rozprodala kolekce vydaná loni v září vzniklá ve spolupráci s latinskoamerickým zpěvákem Bad Bunnym.

Zdroj: ČTK
Další zprávy