Nejlevnější sedmimístná auta na rodinné cesty: Pod půl milionu jich seženete 10

Jan Markovič Jan Markovič
9. 4. 2018 7:15
Dacia patří tradičně k nejlevnějším. Dostanete ji za něco málo přes 270 tisíc korun, za ostatní sedmimístná rodinná auta se platí výrazně víc. S rozpočtem do půl milionu máte ale už solidní výběr mezi Fiaty, Volkswagenem nebo třeba Peugeotem. Jen pozor, u některých vozů se za třetí řadu sedadel připlácí, jak prozrazuje následující přehled.
Foto: Výrobci

Dacia Lodgy 1.6 SCe - 272 400 Kč

Dacia Lodgy je nejlevnějším sedmimístným autem na českém trhu a tomu odpovídá i slabá výbava v základním stupni Access. Ten je dostupný jen pro nejslabší motor, tedy 1.6 Sce. Výhodou ale je, že za třetí řadu sedadel již není nutné připlácet. Připravte se jen na to, že plně naložené auto bude velmi pomalé, hlavně při předjíždění. Vůz se dá pro spořivé rodiny pořídit také s originální konverzí na LPG, což je na dnešním automobilovém trhu výjimka.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy