Nejlevnější rodinná kombi: Co nabízejí Octavia, Golf nebo Focus v základní verzi?

Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 12. 2020 6:02
Spojení "cena od" značí v automobilovém slovníku základní verzi konkrétního modelu. To znamená většinou nejslabší motor ve spojení jen s nejnutnější výbavou a často také lákavou reklamní vábničku. Právě "cena od" je totiž častým doplňkem některého z reklamních sloganů. Co ale vlastně za nejnižší možnou cenu zákazník dostane? Porovnali jsme takto nejlevnější verze kompaktních kombi.
Foto: Hyundai

Hyundai i30 kombi - 354 990 Kč

Hyundai i30 si i po nedávné modernizaci zachovalo v základní variantě atmosférický čtyřválec. Ten má objem 1,5 litru a výkon 81 kW. Ve výbavě Start pak s ním má korejské kombi z Nošovic vstupní cenu 354 990 korun.

Vůz s délkou 4,59 metru a rozvorem náprav 2,65 metru pak disponuje kufrem o objemu 602 až 1650 litrů. Zmíněný atmosférický motor se standardně pojí se šestistupňovou manuální převodovkou. Z 0 na 100 km/h zrychluje i30 za 12,6 vteřiny a jede nejvýše 187 km/h. Průměrná spotřeba je mezi 5,6 a 5,9 l / 100 km.

Pokud jde o položky ve výbavě Start, nejde o úplně chudého příbuzného. Nechybí nouzové brzdění, vedení v jízdním pruhu, manuální klimatizace nebo automatické stěrače. Na přehled vybraných položek ve vztahu k ostatním se podívejte do tabulky:

Hyundai i30 kombi 1.5i CVVT Start
Základní cena 354 990 Kč
Nouzové brzdění S
Udržování v jízdním pruhu S
Tempomat S
Klimatizace S - manuální
Rádio S - 4 reproduktory
Kožený volant N + multifunkční
Elektrická okna S - vpředu
Přední světlomety LED N
Střešní ližiny +10 000 Kč (paket Plus)
Litá kola N
 

Právě se děje

před 42 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 1 hodinou

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy