Nejlevnější rodinná kombi: Co nabízejí Octavia, Golf nebo Focus v základní verzi?

Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 12. 2020 6:02
Spojení "cena od" značí v automobilovém slovníku základní verzi konkrétního modelu. To znamená většinou nejslabší motor ve spojení jen s nejnutnější výbavou a často také lákavou reklamní vábničku. Právě "cena od" je totiž častým doplňkem některého z reklamních sloganů. Co ale vlastně za nejnižší možnou cenu zákazník dostane? Porovnali jsme takto nejlevnější verze kompaktních kombi.
Foto: Fiat

Fiat Tipo Kombi - 339 900 Kč

Fiat Tipo patří dlouhodobě k nejlevnějším novým kompaktům na českém trhu a také jeho praktičtější varianta kombi se prodává od ceníkových 339 900 korun. Za tuto akční cenu dostane zákazník výbavu Italia a především atmosférický benzinový čtyřválec o objemu 1,4 litru. V segmentu kompaktních kombi je taková jednotka již spíše unikátem, naprostá většina konkurentů sází na přeplňování v základních verzích tříválcových motorů. Tipo do té doby, než přijde na trh zmodernizované provedení také s přeplňovaným litrovým tříválcem, ale zůstává věrné "klasice".

Jednotka to není kdovíjak silná a rychlá, má 70 kW a v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou zrychluje na 100 km/h za 12,6 vteřiny. Maximální rychlost 182 km/h pak doplňuje průměrná spotřeba papírově na úrovni 6,5 až 6,6 l / 100 km. Tříválce jsou alespoň na papíře úspornější. Samotné Tipo pak při délce 4,57 metru nabízí rozvor náprav s délkou 2,64 metru a kufr o objemu 550 litrů.

Výbava Pop Italia obsahuje základní důležité prvky jako manuální klimatizaci, rádio s šesti reproduktory, tempomat nebo kožený multifunkční volant. Pozbývá na druhou stranu bezpečnostní asistenty. Na přehled výbavy se podívejte do tabulky s nejdůležitějšími výbavovými prvky. Ta bude pro všechny modely v přehledu stejná, lze je tedy mezi sebou jednoduše porovnávat:

Fiat Tipo Kombi 1.4 Italia
Základní cena 339 900 Kč
Nouzové brzdění +7000 Kč (paket Safety)
Udržování v jízdním pruhu N
Tempomat S
Klimatizace S - manuální
Rádio S - 6 reproduktorů
Kožený volant S + multifunkční
Elektrická okna S - vpředu
Přední světlomety LED N
Střešní ližiny N
Litá kola +12 500 Kč (16 palců)

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vláda podpořila uzákonění dohody rodičů o dětech po rozvodu

Poslaneckou novelu občanského zákoníku, která má umožnit dohodu rodičů o opatrovnictví dětí a placení výživného po rozvodu bez rozhodnutí opatrovnického soudu, vláda na dnešním jednání podpořila. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu. Poslanecká novela je obsahově shodná s loňskou vládní předlohou, kterou ale Sněmovna dosud nezačala projednávat. Poslaneckou verzi by dolní komora podle předkladatelů měla schválit zrychleně už v prvním kole tak, aby novela byla přijata do říjnových sněmovních voleb. Platit by měla od začátku příštího roku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy