Nejlevnější rodinná kombi: Co nabízejí Octavia, Golf nebo Focus v základní verzi?

Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 12. 2020 6:02
Spojení "cena od" značí v automobilovém slovníku základní verzi konkrétního modelu. To znamená většinou nejslabší motor ve spojení jen s nejnutnější výbavou a často také lákavou reklamní vábničku. Právě "cena od" je totiž častým doplňkem některého z reklamních sloganů. Co ale vlastně za nejnižší možnou cenu zákazník dostane? Porovnali jsme takto nejlevnější verze kompaktních kombi.
Foto: Ford

Ford Focus Kombi - 399 900 Kč

Stálicí je mezi kompaktními kombi 4,67 metru dlouhý Ford Focus. Ten aktuálně vyjíždí ve čtvrté generaci, která disponuje rozvorem náprav s délkou 2,7 metru a kufrem o objemu 635 až 1653 litrů. To jsou v segmentu nadprůměrná čísla.

"Cena od" znamená v případě modrého oválu akční sumu 399 900 korun. Za tu se podle ceníku momentálně nabízí výbava Trend v kombinaci s přeplňovaným litrovým tříválcem EcoBoost o výkonu 74 kW a manuální šestistupňovou převodovkou. Podobně jako Fiat ani Ford nepatří s tímto motorem mezi trhače asfaltu - na 100 km/h zrychluje za 12,5 vteřiny a jede nejvýše 184 km/h. Jeho papírová spotřeba je ale 4,5 l / 100 km.

Výbava Trend pak nabízí mezi jinými nouzové brzdění, manuální klimatizaci, rádio s šesti reproduktory nebo černé střešní ližiny. Na vybrané prvky se opět podívejte do tabulky:

Ford Focus Kombi 1.0 EcoBoost Trend
Základní cena 399 900 Kč
Nouzové brzdění S
Udržování v jízdním pruhu S
Tempomat +13 300 Kč (paket Top)
Klimatizace S - manuální
Rádio S - 6 reproduktorů
Kožený volant +15 000 Kč (paket Winter) + multifunkční
Elektrická okna S - vpředu i vzadu
Přední světlomety LED S - potkávací
Střešní ližiny S
Litá kola N

 

Právě se děje

před 31 minutami

Vláda podpořila uzákonění dohody rodičů o dětech po rozvodu

Poslaneckou novelu občanského zákoníku, která má umožnit dohodu rodičů o opatrovnictví dětí a placení výživného po rozvodu bez rozhodnutí opatrovnického soudu, vláda na dnešním jednání podpořila. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu. Poslanecká novela je obsahově shodná s loňskou vládní předlohou, kterou ale Sněmovna dosud nezačala projednávat. Poslaneckou verzi by dolní komora podle předkladatelů měla schválit zrychleně už v prvním kole tak, aby novela byla přijata do říjnových sněmovních voleb. Platit by měla od začátku příštího roku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy