Nejlevnější rodinná kombi: Co nabízejí Octavia, Golf nebo Focus v základní verzi?

Jan Matoušek Jan Matoušek
8. 12. 2020 6:02
Spojení "cena od" značí v automobilovém slovníku základní verzi konkrétního modelu. To znamená většinou nejslabší motor ve spojení jen s nejnutnější výbavou a často také lákavou reklamní vábničku. Právě "cena od" je totiž častým doplňkem některého z reklamních sloganů. Co ale vlastně za nejnižší možnou cenu zákazník dostane? Porovnali jsme takto nejlevnější verze kompaktních kombi.
Foto: Opel

Opel Astra Sports Tourer - 419 990 Kč

Opel Astra se v příštím roce chystá na generační výměnu. Zatím ale zůstává v nabídce stávající provedení, které jako kombi Sports Tourer začíná na ceníkových 419 990 korunách. Jedná se o akční výbavu Smile, která zůstává aktuálně dostupná ze skladových zásob. Pod kapotou je přeplňovaná benzinová dvanáctistovka o výkonu 81 kW.

4,7 metru dlouhé kombi s rozvorem náprav s délkou 2,66 metru s ní zrychluje z 0 na 100 km/h za 11,1 vteřiny a jede maximálně 200 km/h. To vše se šestistupňovou manuální převodovkou a při průměrné spotřebě 4,5 až 4,6 l / 100 km. Kufr Opelu pak pojme 540 až 1630 litrů.

Výbava Smile je poměrně obsáhlá, alespoň co se komfortních prvků týká. Astra tak má třeba rádio se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou, manuální klimatizaci, vyhřívání volantu a sedadel nebo tempomat. Chybí jí ale některé asistenční systémy, které řada konkurentů nabízí.

Opel Astra ST 1.2 Turbo Smile
Základní cena 419 990 Kč
Nouzové brzdění N
Udržování v jízdním pruhu N
Tempomat S
Klimatizace S - manuální
Rádio S - 6 reproduktorů + 7palcový dotykový displej
Kožený volant S + multifunkční
Elektrická okna S - vpředu i vzadu
Přední světlomety LED +6000 Kč
Střešní ližiny S
Litá kola +7000 Kč (16 palců)

 

Právě se děje

před 5 minutami

Prověřování Vrbětické kauzy se soustředí na jedinou verzi, uvedl šéf dozorujícího státního zastupitelství

Prověřování výbuchů skladů ve Vrběticích se soustřeďuje pouze na verzi o podílu agentů ruské vojenské tajné služby GRU. Řekl to ve čtvrtek Jan Sladký, šéf Krajského státního zastupitelství v Brně, jehož zlínská pobočka případ dozoruje. Pro zahájení trestního stíhání je podle něj u této verze "mimořádně klíčové" poskytnutí právní pomoci ze zahraničí. Dodal, že vyjadřovat se k možnému odložení věci je nyní předčasné. Připustil ale, že i takové ukončení kauzy může nastat.

"Trestní řízení související s explozemi muničních skladů ve Vrběticích je v současné chvíli ve fázi prověřování, což znamená, že doposud žádné osobě nebylo sděleno obvinění," uvedl Sladký. "Mohu vyloučit, že by kdokoliv již byl souzen a zproštěn obžaloby pro jednání související s těmto výbuchy," doplnil.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Šéf vojenských zpravodejců Beroun potvrdil, že se debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu

Šéf vojenských zpravodajců Jan Beroun potvrdil, že se na schůzce na ministerstvu vnitra debatovalo o cestě do Moskvy, ale ne o tom, že by se měly měnit informace za vakcínu, řekla předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).

Šéf komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství Vít Rakušan (STAN) uvedl, že nemá pochybnosti o tom, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Ruska plánoval. Není to podle něj v souladu s tím, co bylo řečeno dřív.

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy